Biskupi potępili inicjatywy ruchu LGBTQ ułatwiające dzieciom zmianę tożsamości płciowej

Biskupi potępili inicjatywy ruchu LGBTQ ułatwiające dzieciom zmianę tożsamości płciowej
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Katoliccy biskupi krajów skandynawskich potępili inicjatywy ruchu LGBTQ mające na celu ułatwienie dzieciom zmiany tożsamości płciowej. „Sprzeciw budzi sytuacja, gdy poprzez ten ruch transportuje się obraz człowieka, który likwiduje integralność cielesną osoby, tak jakby płeć biologiczna była czymś czysto przypadkowym” – czytamy w opublikowanym 26 marca orędziu Konferencji Biskupów Skandynawskich na piątą niedzielę Wielkiego Postu.


Angielski skrót LGBTQ oznacza przede wszystkim osoby nieheteroseksualne, które identyfikują się np. jako lesbijki, geje lub osoby queer. Biskupi zaprotestowali przeciwko „narzucaniu dzieciom takich poglądów, jakby były one udowodnionymi faktami, a nie ryzykownymi hipotezami”. Stwierdzili, że nie można na dzieciach nakładać ciężaru „konieczności decydowania o własnej tożsamości, jeśli nie są do tego przygotowane”.

Jednocześnie biskupi skandynawscy podkreślili, że potępiają wszelkiego rodzaju dyskryminację ze względu na tożsamość i orientację płciową. „Uznajemy i podzielamy wszystkie wzniosłe cele tego ruchu, jeśli chodzi o poszanowanie ludzkiej godności i pragnienie każdego człowieka, że jest dostrzegany” - stwierdzili w swoim wielkopostnym orędziu.

Konferencja Biskupów Skandynawskich skupia episkopaty katolickie z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji. Jej przewodniczącym jest biskup Kopenhagi, Czesław Kozon, wiceprzewodniczącym- biskup Sztokholmu kard. Anders Arborelius OCD, a sekretarką generalną s. Anna Mirijam Kaschner.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Szubrycht

To, że jesteśmy mniejsi, nie oznacza, że nasze problemy również takie są.

Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych....

Skomentuj artykuł

Biskupi potępili inicjatywy ruchu LGBTQ ułatwiające dzieciom zmianę tożsamości płciowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.