Biskupi ustanowili Radę KEP ds. Migrantów i Uchodźców

Biskupi ustanowili Radę KEP ds. Migrantów i Uchodźców
Fot. episkopat.pl / flickr.com
KAI / tk

Biskupi obradujący na 398. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski rozwiązali istniejącą dotychczas Radę ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Na jej miejsce powstały Rada ds. Turystyki i Pielgrzymek oraz Rada ds. Migrantów i Uchodźców.

Od poniedziałku do środy w Warszawie trwają obrady 398. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Podczas obrad biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Rozwiązana została Rada ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Na jej miejsce biskupi ustanowili Radę ds. Turystyki i Pielgrzymek oraz Radę ds. Migrantów i Uchodźców.

Przewodniczącym Rady ds. Turystyki i Pielgrzymek został wybrany na pięcioletnią kadencję biskup pomocniczy gdański Piotr Przyborek.

Przewodniczącym Rady ds. Migrantów i Uchodźców został dotychczasowy przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek bp Krzysztof Zadarko. Został on również powołany na trzecią pięcioletnia kadencję jako delegat KEP ds. imigracji.

DEON.PL POLECA

Delegatem KEP ds. Telewizji Trwam został biskup toruński Wiesław Śmigiel. Zastępcą sekretarza generalnego KEP został wybrany na kolejną kadencję ks. Jarosław Mrówczyński.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Biskupi ustanowili Radę KEP ds. Migrantów i Uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.