Papież spotkał się z biskupami. "Wskazał na cztery zasadnicze rzeczy"

Papież spotkał się z biskupami. "Wskazał na cztery zasadnicze rzeczy"
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI / tk

- Papież przypomniał nam, że istotą naszej misji jest modlitwa i głoszenie Ewangelii – powiedzieli po spotkaniu z Franciszkiem słowaccy biskupi, którzy przebywają w Watykanie z wizytą ad limina.

- Papież wskazał na cztery zasadnicze rzeczy: bliska relacja z Bogiem, modlitwa, bliskość względem kapłanów i dobre relacje z wiernymi. Taka ma być postawa biskupa i na tych czterech polach powinien rozwijać swoją działalność – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Bernard Bober.

Franciszek wspominał swoją wizytę na Słowacji. Z wdzięcznością przyjął wiadomości z romskiej dzielnicy w Koszycach, którą odwiedził przed dwoma laty. - Powiedziałem papieżowi, że na pamiątkę jego wizyty postawiono tam krzyż i Romowie z tej dzielnicy Lunik 9 chodzą się tam modlić. Są bardzo wdzięczni za to, że Ojciec Święty ich zauważył – dodał koszycki arcybiskup.

DEON.PL POLECA

Słowaccy biskupi pytali się też papieża o stan jego zdrowia. Franciszek odparł, że daje sobie radę dzięki pomocy z nieba i dobremu humorowi. Ze swej strony papież pytał się o powołania kapłańskie na Słowacji, o działalność duszpasterską księży i biskupów.

- Zachęcał nas, byśmy byli dobrymi pasterzami, którzy idą przed owczarnią i z owczarnią, czyli z wiernymi. Ale ważne jest byśmy w chwilach, kiedy ktoś się zagubi, byli również z tyłu i zaopiekowali się zagubionymi. Dał nam wiele bodźców do gorliwego głoszenia Jezusa Chrystusa – powiedział greckokatolicki arcybiskup Preszowa Jonáš Maxim.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z biskupami. "Wskazał na cztery zasadnicze rzeczy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.