Bocelli na spotkaniu osób starszych z Papieżem

Bocelli na spotkaniu osób starszych z Papieżem
(fot. laurentius87 / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
KAI / mh

Słynny włoski tenor Andrea Bocelli otworzy spotkanie 40 tys. ludzi starszych z papieżem Franciszkiem. Odbędzie się ono w niedzielę 28 września na placu św. Piotra w Watykanie.

Oprócz programu nt. starości, ujętego w pięć epizodów biblijnych, 10 słów kluczowych i jedną historię, uczestnicy spotkania pochodzący z 20 krajów wezmą udział w 45-minutowym dialogu z papieżem, po którym Franciszek odprawi Mszę św. Po południowej modlitwie "Anioł Pański" wręczy osobom starszym egzemplarze Ewangelii według św. Marka, wydrukowane dużą czcionką.

Całe spotkanie rozpocznie się o 8.30, a Msza św. dwie godziny później. Kilkaset tysięcy osób na całym świecie weźmie w nich udział za pośrednictwem transmisji telewizyjnych lub internetowych, które będą wspólnie oglądać w grupach parafialnych lub stowarzyszeniach.

W Watykanie będzie obecne m.in. starsze małżeństwo uchodźców z Iraku (Karakoszu w archidiecezji Mosul), które pozdrowi papieża.

Od dzisiaj na adres mailowy events@family.va można przekazywać życzenia dla dziadków. Niektóre z nich zostaną publicznie przedstawione w czasie spotkania z papieżem 28 września.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bocelli na spotkaniu osób starszych z Papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.