Boliwia: zakończył się Amerykański Kongres Misyjny. Apel o docenienie pobożności ludowej

Boliwia: zakończył się Amerykański Kongres Misyjny. Apel o docenienie pobożności ludowej
(fot. gary yim / Shutterstock.com)
KAI / kw

Posłaniem misjonarzy i animacją misyjną we wszystkich parafiach Santa Cruz zakończył się V Amerykański Kongres Misyjny. W spotkaniu w Boliwii uczestniczyło 2,5 tys. osób. Gospodarzem kolejnego kongresu w 2023 roku będzie Portoryko.

"W czasie spotkania na nowo przypomniano, że misja Kościoła zaczyna się od głoszenia prawdy o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa i to ona niezmiennie musi stać w centrum całego nauczania Kościoła" - mówi, podsumowując kongres w Boliwii, abp Giampietro Dal Toso. Sekretarz pomocniczy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zauważa, że wśród ochrzczonych potrzeba odnowienia tożsamości misyjnej.

DEON.PL POLECA

"Na kongresie podjęto też pewne konkretne tematy. Mówiono np. o konieczności większej troski o rodzinę, która w całej Ameryce staje się priorytetowym wyzwaniem dla Kościoła, ponieważ kryzys rodziny także tam jest odczuwalny - mówi Radiu Watykańskiemu abp Giampietro Dal Toso. - Trzeba też większej troski o powołania, życie konsekrowane i kapłaństwo. Warto też podkreślić znaczenie duszpasterstwa biblijnego, które pomoże w pogłębieniu otrzymanej wiary. Kolejny aspekt, na który zwrócono uwagę jest szczególnie bliski papieżowi Franciszkowi. Chodzi o docenienie pobożności ludowej, tak aby znalazła w Kościele swoje godne miejsce, a jednocześnie została pogłębiona poprzez zdrową katechezę biblijną".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boliwia: zakończył się Amerykański Kongres Misyjny. Apel o docenienie pobożności ludowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.