Papież kieruje przesłanie na V Amerykański Kongres Misyjny

Papież kieruje przesłanie na V Amerykański Kongres Misyjny
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

Franciszek przypomina amerykańskim misjonarzom, że Pan Bóg chce zbawić wszystkich ludzi i doprowadzić ich do poznania prawdy.

W centrum rozpoczynających się dziś w Boliwii obrad Kongresu znajduje się papieska adhortacja "Evangelii gaudium".

Do nowego ludu Bożego powołani są wszyscy ludzie. Taka jest wola Boga, a świadectwem tego jest życie wielu świętych, a w szczególności misjonarzy - napisał Papież w liście do kard. Fernadna Filoniego, w którym ustanawia go swym specjalnym wysłannikiem na V Amerykański Kongres Misyjny. Franciszek wyraża ubolewanie, że sam nie może uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Kongres misyjny rozpoczyna się dzisiaj w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. Jego temat nawiązuje do adhortacji "Evangelii gaudium" i brzmi: "Radość Ewangelii sercem prorockiej misji, źródłem pojednania i wspólnoty". W wydarzeniu bierze udział 2,5 tys. osób. Większość z nich pod swój dach przyjęły boliwijskie rodziny.

DEON.PL POLECA

Ogólnoamerykańskie kongresy misyjne są owocem Synodu Biskupów dla Ameryki, który odbył się przed Wielkim Jubileuszem Roku 2000. To wtedy Kościół w Ameryce Północnej postanowił się przyłączyć do organizowanych od 1977 r. Kongresów Misyjnych Ameryki Łacińskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież kieruje przesłanie na V Amerykański Kongres Misyjny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.