Bp Barron w nowej serii o siedmiu sakramentach. "Chodzi o to, by powiedzieć, czym jest Kościół"

Bp Barron w nowej serii o siedmiu sakramentach. "Chodzi o to, by powiedzieć, czym jest Kościół"
(fot. youtube.com)
1 rok temu
KAI / jb

O siedmiu sakramentach, w których wyraża się życie Kościoła, a także o tym, jak ich siła przekłada się na konkretne rezultaty w życiorysach świętych – traktuje nowe przedsięwzięcie medialne biskupa pomocniczego archidiecezji Los Angeles bp. Roberta Barrona.

Ten założyciel wspólnoty ewangelizacyjnej „Word on Fire”, którego profile w mediach społecznościowych śledzi około 2 mln użytkowników internetu, jest autorem serii „Katolicyzm” jednego z największych medialnych przedsięwzięć w historii Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych.

Na nową serię składa się 6 odcinków opartych m.in. na spotkaniach z bp. Barronem, jakie odbyły się jesienią ub. roku w kościele pw. Najświętszego Sakramentu w Hollywood. Bp Barron tłumaczy, że film poświęcony sakramentom powstał niejako na prośbę licznych wiernych, którzy gremialnie wyrazili taką chęć.

Zdaniem duchownego ta instynktowna reakcja jest właściwa, bo nakręcony materiał, udostępniony na CD lub za pomocą streamingu, może być wykorzystany do różnych okazji: przygotowań do I komunii świętej, bierzmowania czy pierwszej spowiedzi. Dobrze też nadaje się do działań formacyjnych wśród dorosłych, a także, by przyciągnąć do Kościoła tych, którzy odeszli

Chodzi o to, by opowiedzieć, czym jest Kościół, co robimy i dlaczego” – dodaje biskup, który z dumą przyznaje, że produkcje „Word on Fire” są jak zawsze pięknie i mądrze filmowane.

Bp Barron znany jest szerokiej publiczności z działalności ewangelizacyjnej w internecie. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1986 w archidiecezji Chicago. Cztery lata wcześniej uzyskał stopień magistra filozofii na Katolickim Uniwersytecie Ameryki. Studia doktoranckie z teologii ukończył w roku 1992 w Paryskim Instytucie Teologicznym. Był rektorem seminarium Mundelein archidiecezji Chicago. Do posługi biskupiej w archidiecezji Los Angeles został powołany przez papieża Franciszka 21 lipca 2015 roku.

Celem założonego przez niego apostolatu jest zapraszanie ludzi do uczestnictwa w życiu Kościoła i korzystania w pełni z jego darów. Wnikliwe i błyskotliwie komentarze duchownego nt. aktualnych wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych oglądane są przez ogromne rzesze internautów na całym świecie. Bp Barron gościł jako mówca podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Obejrzyj trailer najnowszej serii:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Barron w nowej serii o siedmiu sakramentach. "Chodzi o to, by powiedzieć, czym jest Kościół"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.