Bp Bronakowski: jako chrześcijanie jesteśmy powołani do budowania trzeźwej i wolnej Polski

Bp Bronakowski: jako chrześcijanie jesteśmy powołani do budowania trzeźwej i wolnej Polski
Fot. Katolicka Agencja Informacyjna / YouTube.com
PAP / tk

Jako ochrzczeni jesteśmy wezwani przez Jezusa Chrystusa i posłani, aby budować trzeźwą i wolną Polskę” - wskazał bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, z okazji obchodzonego w sierpniu w Kościele w Polsce miesiąca abstynencji.

W komunikacie przekazanym przez biuro prasowe Episkopatu, bp Bronakowski zwrócił uwagę na rosnący odsetek osób uzależnionych od alkoholu i związane z tym skutki społeczne zachęcając do abstynencji.

W tym roku będzie obchodzony pod hasłem "Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę". "Przede wszystkim jest to zachęta do wzmożenia wysiłków w dziele troski o wolność wewnętrzną Polaków. Od niej bowiem zależy wolność zewnętrzna i przyszłość naszej Ojczyzny" - ocenił bp Bronakowski.

Przypomniał, że sierpień, jako miesiąc dobrowolnej abstynencji, to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego.

Zwrócił uwagę, że "ideę ‘abstynenckiego sierpnia’, niektórzy błędnie interpretują jako ciężki, wręcz niezrozumiały obowiązek, a w zamyśle inicjatorów, ma to być dobrowolny dar z motywów nadprzyrodzonych i patriotycznych".

DEON.PL POLECA

Jesteśmy wszyscy w Kościele odpowiedzialni za kontynuowanie tej spuścizny naszych ojców w obliczu odpowiedzialności przed Bogiem za braci i siostry żyjących w naszej Ojczyźnie i na emigracji. Jako ochrzczeni jesteśmy wezwani przez Jezusa Chrystusa i posłani, aby budować trzeźwą i wolną Polskę.

"Jesteśmy wszyscy w Kościele odpowiedzialni za kontynuowanie tej spuścizny naszych ojców w obliczu odpowiedzialności przed Bogiem za braci i siostry żyjących w naszej Ojczyźnie i na emigracji" – podkreśla bp Bronakowski.

"Jako ochrzczeni jesteśmy wezwani przez Jezusa Chrystusa i posłani, aby budować trzeźwą i wolną Polskę" - dodał.

Każdego roku zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przygotowuje materiały duszpasterskie na sierpień – miesiąc abstynencji. Został także przygotowany Apel do odczytania w parafiach.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Meszuge

Rozwiązanie problemu alkoholizmu

Wielu jest takich, którzy pytają: „i po co to wszystko?”. Są i tacy, którzy twierdzą, a nawet upierać się będą, że przecież to wszystko nie ma sensu. Tym nic, zupełnie nic nie...

Skomentuj artykuł

Bp Bronakowski: jako chrześcijanie jesteśmy powołani do budowania trzeźwej i wolnej Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.