Bp Chrząszcz: Od czasu do czasu doświadczamy Bożej mocy w działaniu innych ludzi

Bp Chrząszcz: Od czasu do czasu doświadczamy Bożej mocy w działaniu innych ludzi
Bp Robert Chrząszcz / Archideicezja krakowska / YT
KAI / mł

– Jezus jest i naprawdę działa. Działa Jego Ojciec i działa Jego moc – mówił bp Robert Chrząszcz w czasie liturgii stacyjnej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie. Zaznaczył, że od czasu do czasu możemy doświadczyć tej Bożej mocy w działaniu innych ludzi. 

W czasie homilii bp Robert Chrząszcz zauważył, że dziś istnieje pokusa myślenia, że Jezus nie działa lub działa mniej, niż dwa tysiące lat temu, kiedy uzdrawiał i czynił cuda. Podkreślił, że słowa z Ewangelii: „Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam” są nadal aktualne. W tym kontekście przywołał poglądy deistów, którzy mówili o „śmierci Boga dla świata”, czyli teorii, że Bóg powołał świat do istnienia, ale przestał się nim interesować.

Z Bogiem można wejść w prawdziwą relację

– Jezus mówi o Bogu jako troskliwym Ojcu, z którym można wejść w konkretną relację. Mówi o Bogu, któremu zależy na człowieku; mimo grzechu człowieka nie przestaje go kochać – mówił krakowski biskup pomocniczy.Nawiązując do dzisiejszego kościoła stacyjnego w Krakowie – Sanktuarium Najświętszej Rodziny – biskup zwrócił uwagę, że dowodem na to, że Pan Bóg chce wchodzić w relacje jest Najświętsza Rodzina. Zwracając się do wszystkich, którzy przeżywają trudności, lęki, beznadzieję powiedział, że nadzieją jest Jezus – nasze życie i zmartwychwstanie.

– On jest i naprawdę działa. Działa Jego Ojciec i działa Jego moc – mówił biskup zaznaczając, że od czasu do czasu możemy doświadczyć tej Bożej mocy w działaniu innych ludzi .Biskup przypomniał, że dzisiaj rzymianie na liturgii stacyjnej gromadzą się w Bazylice św. Pawła za Murami, która powstała na miejscu męczeńskiej śmierci Apostoła Narodów.

DEON.PL POLECA

To ukazuje nam Boga działającego

– Człowiek wierzący, dzięki Chrystusowi, może widzieć nadzieję nawet w śmierci. Wielu myślało, że śmierć Pawła zakończy jego działalność, a słuch o nim zaginie. Tymczasem jego śmierć otworzyła nie tylko źródło czystej wody, ale także źródło świadectwa, które podobnie jak jego podróże apostolskie rozlało się wśród ludzi – mówił bp Robert Chrząszcz zachęcając, by czerpać ze źródła wiedzy i świadectwa św. Pawła. – To wszystko ukazuje nam Boga działającego. Pokazującego człowiekowi, że naprawdę jest wszechmogący – podkreślał biskup.

 

Posłuchaj całej homilii bpa Chrząszcza: 

KAI / Archidiecezja krakowska / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Przemysław Marek Szewczyk

Odkryj nieznane oblicze Jezusa

Czy miał rodzeństwo?
Jak wyglądały Jego relacje z rodzicami?
Czy w życiu prywatnym też czynił cuda?
Jak wyglądały kulisy Jego procesu przed Piłatem?
Co działo się z...

Skomentuj artykuł

Bp Chrząszcz: Od czasu do czasu doświadczamy Bożej mocy w działaniu innych ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.