Bp Ciereszko: dobro i zło splata się w ludzkim życiu

Bp Ciereszko: dobro i zło splata się w ludzkim życiu
(fot. WilnotekaLT / youtube.com)
5 lat temu
KAI / pk

«Hosanna!» i «ukrzyżuj!» - te dwa słowa splatają się w dzisiejszej liturgii. Dobro i zło - to dwie rzeczywistości, które splatają się w ludzkim życiu i w dzisiejszym świecie - mówił bp Henryk Ciereszko w Niedzielę Palmową do młodzieży zgromadzonej w archikatedrze białostockiej.

Uroczysta Eucharystia była punktem kulminacyjnym trzydniowych diecezjalnych obchodów 31. Światowych Dni Młodzieży.

Biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej podkreślał w homilii, że człowiek pragnie dobra, ale jednocześnie poddaje się złu. - To, co dokonało się w tajemnicy męki i śmierci Jezusa, jest największym wyrazem Bożej miłości. To zniżenie się samego Boga w Jego Synu do nas, do ludzkości dotkniętej złem i grzechem, aby z nich nas wyprowadzić, aby przez ofiarę krzyża dać nam zbawienie i objawić pełnię miłości Boga, która ma moc wszystko przemienić - wyjaśniał.

Bp Ciereszko życzył zgromadzonym, aby uczestnictwo w dzisiejszej liturgii umocniło ich wiarę w dobro i miłość, która zwycięża zło, słabość i grzech.

Uroczystości Niedzieli Palmowej rozpoczęły się na placu przed archikatedrą, gdzie bp Ciereszko poświęcił przyniesione przez wiernych palmy, a diakon odczytał fragment Ewangelii o triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy.

- To jest czas aby spotkać się wszyscy razem w gronie młodzieży, wspólnie wielbić Boga i bawić się. Wszyscy razem z całej archidiecezji. Na co dzień spotykamy się jedynie w naszych parafiach, w swoim środowisku, a dziś mamy możliwość spotkania się w szerszym gronie, zintegrować ze sobą - mówił Wojtek, jeden z wolontariuszy ŚDM.

W przygotowaniach do lipcowych wydarzeń w Krakowie najpiękniejsze jest to, że jednoczymy się wokół jednego celu i coraz więcej młodych ludzi angażuje się nie tylko dlatego, że ksiądz im coś kazał, ale dlatego, że odnalazło w tym swoją role i odczytuje to dzieło jako własne - dodał.

W ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, zorganizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Betania", młodzież w piątek poprowadziła miejską Drogę Krzyżową, a w dniu wczorajszym spotkała się w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Ciereszko: dobro i zło splata się w ludzkim życiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.