Bp Ciereszko: ludzie religijni winni nade wszystko szukać pomocy u Boga

Bp Ciereszko: ludzie religijni winni nade wszystko szukać pomocy u Boga
Fot. episkopat.pl
episkopat.pl / tk

Ludzie religijni winni nade wszystko szukać pomocy u Boga, a jej wyrazem jest Boże miłosierdzie, przebaczenie, opatrzność i inne dary duchowe – napisał bp Henryk Ciereszko, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi, w zapowiedzi XXII Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce, który będziemy obchodzić 26 stycznia.

W tym roku hasło przewodnie Dnia Islamu w Kościele katolickim skupia się wokół myśli „Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei”. „Temat nadziei, wskazanie na nadzieję, podjęto w przesłaniu z racji na istniejące wciąż ograniczenia i utrudnienia związane z pandemią koronowirusa, która dotyka międzynarodową społeczność, wyznawców różnych religii” – napisał bp Ciereszko.

DEON.PL POLECA

Z racji obowiązujących restrykcji sanitarnych, obchody Dnia Islamu odbędą się tak jak rok temu – w formie on-line. „Na kanale YouTube przeprowadzona będzie transmisja ze spotkania z udziałem przedstawicieli obu stron katolickiej i muzułmańskiej” – czytamy w informacji. Transmisja rozpocznie się 26 stycznia o godz. 19.00 pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=TmTgJwt-0bc

Bp Ciereszko podkreślił, że nadzieja jest szczególnym darem, którego wszyscy potrzebują. „Jest czymś więcej niż optymizm, bo osadzona jest na wierze, że Bóg nie zapomina o pozostających w potrzebie, otacza swą miłością i troszczy się o nas poprzez swą opatrzność” – zaznaczył.

Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przywołał Przesłanie Papieskiej Rady, w którym kierowane jest „wezwanie zarówno do chrześcijan jak i muzułmanów, aby wnosić nadzieję w życie wspólnoty ludzkiej, być świadkami nadziei, zwłaszcza wobec tych, co doznają trudu i rozpaczy”.

Bp Ciereszko przypomniał, że pierwszy Dzień Modlitw Poświęcony Islamowi miał miejsce w 2001 roku. Od tego czasu jego przygotowanie i przeprowadzenie w skali Kościoła katolickiego w Polsce jest zadaniem Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP we współpracy z Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów. Obchody tego Dnia mają służyć rozwijaniu idei dialogu, wzajemnemu poznawaniu chrześcijaństwa i islamu oraz istniejących w nich obyczajów. Główną ideą tego dnia jest poszukiwanie tego, co łączy, a nie dzieli wyznawców obu religii.

Źródło: episkopat.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Bp Ciereszko: ludzie religijni winni nade wszystko szukać pomocy u Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.