W tym kościele bezdomni codziennie otrzymują nocleg. „Nikomu nigdy nie odmawiamy”

W tym kościele bezdomni codziennie otrzymują nocleg. „Nikomu nigdy nie odmawiamy”
Fot. Steve Ricablanca / YouTube.com
dobrewiadomosci.net.pl / tk

W 2004 roku ojciec Louis Vitale i działacz społeczny Shelly Roder stworzyli projekt „Gubbio”. Jego celem jest zapewnienie schronienia bezdomnym kobietom i mężczyznom z San Francisco. Dzięki projektowi ubodzy codziennie mogą spędzić noc pod dachem kościoła.

„The Gubbio Project” realizowany jest w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w San Francisco. Bezdomni codziennie mogą przespać się w świątyni, gdzie oprócz noclegu otrzymują zestawy higieniczne, ciepłe koce czy skarpety.

DEON.PL POLECAKażdy bezdomny jest przyjęty

„Nie zadajemy żadnych pytań, kiedy nasi goście wchodzą do kościołów; w celu usunięcia wszelkich barier, nie ma żadnych kart wstępu ani formularzy przyjęcia. Nikomu nigdy nie odmawiamy; wszyscy są przyjmowani, szanowani, traktowani godnie i z szacunkiem” – czytamy na stronie projektu.

Bezdomnym kobietom i mężczyznom oferowane są również darmowe masaże i pielęgnacja stóp. W projekt angażuje się ponad 100 wolontariuszy, a kapłani służą ubogim rozmową i wsparciem przez 5 godzin, trzy razy w tygodniu.

„The Gubbio Project” wziął swoją nazwę od włoskiego miasta Gubbio. Według legendy do miejscowości miał przybyć św. Franciszek z Asyżu, który uratował tamtejszych mieszkańców przed okrutnym wilkiem pożerającym ludzi i zwierzęta.

Święty Franciszek udał się pod legowisko wilka i uczynił znak krzyża. Wytłumaczył wilkowi, że jego postępowanie jest złe i nie powinien krzywdzić innych. W zamian za zaprzestanie napadania na ludzi obiecał zwierzęciu dożywotnie dokarmianie przez mieszkańców.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Barbara Smal

Wędrowiec zaprasza nas do wędrówki po mieście. Mieście, które zna doskonale. Tu się urodził i tu wychował. Tu przeżył również rodzinną traumę i wyruszył na ulice. Nie jest jednak typowym bezdomnym. Mówi o sobie "filozof",...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W tym kościele bezdomni codziennie otrzymują nocleg. „Nikomu nigdy nie odmawiamy”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.