Bezdomni z Krakowa spotkają się z papieżem

Bezdomni z Krakowa spotkają się z papieżem
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / tk

Krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzone przez kapucynów rozpoczęło tygodniową pielgrzymkę do Włoch, w ramach której bezdomni spotkają się z papieżem Franciszkiem w Asyżu.

W programie krakowscy pielgrzymi mają m.in. wizytę w San Giovanni Rotondo oraz spotkanie z papieżem Franciszkiem w Asyżu.

Pielgrzymka organizowana przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio odbywa się już po raz trzeci. Dla niektórych podopiecznych jest ona punktem przełomowym. - Na nowo wracają do relacji z Panem Bogiem, a gdy ktoś jest blisko Niego, odnajduje swoją godność – podkreśla br. Jacek Waligóra OFMCap., dyrektor Dzieła. Jak zauważa, jest to siła, która pomaga im zmienić życie. - Jeden z uczestników pielgrzymki taką siłę w sobie odnalazł. Właśnie wyprowadza się ze schroniska, w którym żył przez ostatnie trzy lata, do własnego mieszkania – opowiada zakonnik.

- Jego historia jest dramatyczna, bo w ostatnich dniach dowiedział się, że ma zaawansowaną formę nowotworu płuc. Ma świadomość śmiertelnej choroby, ale mimo wszystko jest pełen nadziei i optymizmu. Wie, że w jego życiu dokonały się ważne rzeczy – dodaje.

Spotkanie ubogich z papieżem

Spotkanie papieża Franciszka z osobami ubogimi odbędzie się 12 listopada w Asyżu w ramach obchodów V Światowego Dnia Ubogich, który przypada w tym roku w niedzielę 14 listopada. W spotkaniu wezmą udział podopieczni organizacji z różnych części Europy. Wśród nich jest również kilkuosobowa reprezentacja Dzieła.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od ponad 17 lat towarzyszy osobom doświadczającym bezdomności. Oferuje pomoc podstawową, jak łaźnia, pralnia, garderoba, żywność, oraz specjalistyczną, czyli wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe.

Od 9 lat w Dziele prowadzony jest program mieszkaniowy, dzięki któremu już kilkadziesiąt osób pokonało bezdomność i prowadzi w pełni samodzielne życie.

Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta ponad 1 600 osób doświadczających bezdomności.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Barbara Smal

Wędrowiec zaprasza nas do wędrówki po mieście. Mieście, które zna doskonale. Tu się urodził i tu wychował. Tu przeżył również rodzinną traumę i wyruszył na ulice. Nie jest jednak typowym bezdomnym. Mówi o sobie "filozof",...

Skomentuj artykuł

Bezdomni z Krakowa spotkają się z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.