Bp Cisło: głos papieża bardziej słyszalny niż polityków

Bp Cisło: głos papieża bardziej słyszalny niż polityków
(fot. Ryszard Hołubowicz (Lublin.com.pl) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)
KAI / psd

Obecność Ojca Świętego Franciszka w obozie zagłady Auschwitz to wielka wymowa wobec świata. Gdy w dalszym ciągu godność człowieka jest deptana, a śmierć jest zadawana niewinnym, głos papieża z wezwaniem o pojednanie i pokój w świecie będzie bardziej słyszalny niż niejednego światowego polityka - powiedział KAI bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem.

Papież Franciszek złoży wizytę w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auchwitz-Birkenau w piątek 29 lipca, trzeciego dnia swojego pobytu w Polsce o okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojciec Święty przybędzie do Auschwitz o godz. 9.30. Będzie się modlić przy tzw. Ścianie Śmierci (Blok 11) oraz w celi św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie uda się pod pomnik ofiar obozu w Birkenau. W południe Franciszek powróci do Krakowa.

Program wizyty Franciszka w Auschwitz-Birkenau omawiali dziś w Warszawie także członkowie Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem.

"Ojciec Święty skieruje słowo. Obecny będzie też naczelny rabin Polski Michael Schudrich, który zmówi modlitwę. Słowo i modlitwa zostanie też odmówiona ze strony katolickiej" - poinformował KAI bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem.

"Niewątpliwie obecność Ojca Świętego w obozie zagłady to wielka wymowa wobec świata. Gdy w dalszym ciągu godność człowieka jest deptana; gdy śmierć jest zadawana niewinnym; gdy toczone są wojny - głos papieża z wezwaniem o pojednanie, o zaprzestanie wojen, o pokój w świecie będzie bardziej słyszalny niż niejednego światowego polityka" - powiedział bp Cisło.

W modlitwie na terenie obozu Auschwitz-Birkenau wezmą udział przedstawiciele innych religii i wyznań oraz byłych więźniów i osób uhonorowanych tytułem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata".

- Modlitwa będzie zanoszona zarówno przez chrześcijan, jak i naszych braci w wierze, żydów. Będziemy chcieli objąć wszystkich tą modlitwą - zapowiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w marcu br. podczas prezentacji wstępnego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Cisło: głos papieża bardziej słyszalny niż polityków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.