Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów
(fot. BP KEP)
KAI / ms

- Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów - zapowiedział bp Andrzej w Czaja na 383. Zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu.

Przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP dodał, że będzie miało ono nawet szerszy charakter, mianowicie jego celem będzie przygotowywanie do posługi duchowej na wielu poziomach, także w różnorodnych wspólnotach religijnych.

Bp Czaja mówił biskupom o aktualnych zagadnieniach jakimi zajmuje się Komisja Nauki Wiary KEP. Dotyczą one w dużej mierze środowiska egzorcystów. Powołany ma zostać ogólnopolski ośrodek przygotowujący egzorcystów, z siedzibą w Katowicach.

Przygotowana zostanie również specjalna Nota, w której zostanie określone jakie działania nie mogą być obecne w posłudze egzorcystów. Notę tez przygotowuje zespół Komisji Nauki Wiary, złożony z teologów, psychologów i samych egzorcystów. Dokument ma być opracowany w ciągu roku.

Bp Czaja poinformował, że z kolei Komisja Teologiczna krajowego centrum koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym ma przygotować pod nadzorem Komisji Nauki Wiary dokument, który będzie prezentował tożsamość i misję Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Towarzyszyć mu będzie aneks, w którym ostrzegać się będzie przez pewnymi niepokojącymi praktykami w zakresie posługi uzdrawiania i uwalniania.

DEON.PL POLECA

Równocześnie - jak informuje biskup - trwają prace Komisji Nauki Wiary nad dokumentem o eklezjalności poszczególnych wspólnot katolickich. Określać on będzie kryteria w tym zakresie, jakie wymagania ma spełnić ma ruch czy wspólnota, określająca się jako katolicka.

Z kolei najmniej zaawansowane są prace nad dokumentem dotyczącym zagrożenie ze strony penteskolizacji.

Bp Czaja poinformował także, że zapleczem merytorycznym i organizacyjnym dla Komisji Nauki Wiary stanie się niebawem Instytut Tomistyczny prowadzony przez dominikanów w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.