Bp Czaja: trzeba się modlić o przemianę serc złoczyńców

Bp Czaja: trzeba się modlić o przemianę serc złoczyńców
Fot. Telewizja Misericordia / YouTube.com
KAI / tk

- Trzeba jeszcze więcej się modlić o pokój, o ustanie wojny, o przemianę serc złoczyńców – powiedział ordynariusz opolski bp Andrzej Czaja podczas nabożeństwa ekumenicznemgo z udziałem około 200 Ukraińców.

Na nabożeństwo mieszkańców Głogówka i okolic oraz gości z Ukrainy zaprosił ks. proboszcz Ryszard Kinder.

- Trzeba jeszcze więcej się modlić o pokój, o ustanie wojny, o przemianę serc złoczyńców. Obudźcie w tych trudnych chwilach swego życia całą moc i potęgę swojej wiary w sercu. Pan jest blisko, Pan jest z nami. On mówi: pokój mój daję wam, nie tak jak daje świat. Tego Wam szczególnie życzę: doświadczenia wiary i łaski pokoju Chrystusowego – mówił w czasie nabożeństwa biskup opolski Andrzej Czaja, który nabożeństwu przewodniczył.

Duże zainteresowanie nabożeństwem

Zainteresowanie możliwością wspólnej modlitwy przerosło oczekiwania. Kościół wyglądał trochę inaczej niż zwykle, bo zapełniło go wielu młodych ludzi, nie tylko uchodźcy z dziećmi, ale i wolontariusze. Wiele osób było bardzo wzruszonych.

- Nabożeństwo odbywało się w dwóch językach – po polsku i po ukraińsku – relacjonuje ks. Kinder, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Głogówku.

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie integracyjne. Była okazja do zabawy dla dzieci, rysowania kredą, kolorowania twarzy (także polskimi i ukraińskimi barwami). W organizację tych atrakcji włączyło się m.in. parafialne koło Caritas. Do dyspozycji byli m.in. psychologowie ukraińscy. Dorośli rozmawiali o kwestiach praktycznych – załatwianiu PESEL-u, szukaniu pracy itd.

- Ubolewamy – mówi ks. Ryszard Kinder, bo mamy lekarkę, dwie dentystki. One bardzo chciałyby w swoim zawodzie pracować. Ale pozyskanie w Polsce uprawnień to jest póki co długa droga. Natomiast cieszy, że żyje Caritas Kościoła. Mamy okazję „biednych nakarmić, spragnionych napoić, przybyszów w domu przyjąć”. Bo też Pan Jezus będzie nas z tego sądził. No i odczuwamy, że czymś bardzo ważnym jest rozmowa. Teraz z uchodźcami, a kiedy oni wrócą do domu, przerzucimy siły na seniorów.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tadeusz Chromik SJ

Litania do Serca Pana Jezusa streszcza opasłe teologiczne tomy. Opierając się na Słowie Bożym i Tradycji Kościoła, pozwala lepiej poznać tajemnicę miłości Chrystusa - Boga i człowieka. Niejedna osoba, odmawiając tę modlitwę, doszła do świętości.

...

Skomentuj artykuł

Bp Czaja: trzeba się modlić o przemianę serc złoczyńców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.