Bp Guzdek: z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci harcerek

Bp Guzdek: z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci harcerek
(fot. Polskie Radio / youtube.com)
PAP / kk

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci dwóch harcerek oraz odniesionych z powodu gwałtownej nawałnicy obrażeniach wielu uczestników obozu łódzkiego oddziału Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w miejscowości Suszek - napisał delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy bp Józef Guzdek.

"To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. To właśnie podczas wakacyjnych obozów i wędrówek harcerze pragną doskonalić swoje charaktery, kształtować prawe sumienia i odnosić zwycięstwa nad swoją słabością. Tym razem siły natury okazały swoją niszczycielską moc, nie oszczędzając ludzkich istnień, raniąc wielu młodych ludzi" - czytamy w liście biskupa Guzdka, przekazanym w niedzielę.
Hierarcha podkreśla w nim, że śmierć jest źródłem bólu. "Dlatego też modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły. Maryję, Uzdrowienie Chorych, proszę, aby ci, którzy wymagają leczenia, mogli jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia" - napisał w liście skierowanym do harcerzy bp Guzdek.
Wyraża w nim również solidarność w bólu z władzami Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, zachęcając jednocześnie "do wytrwałości w dalszej pracy na rzecz wychowania młodzieży w duchu harcerskich ideałów".
DEON.PL POLECA
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Guzdek: z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci harcerek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.