To zdjęcie młodej harcerki wzbudziło emocje

To zdjęcie młodej harcerki wzbudziło emocje
(fot. Vladimír Čičmanec / facebook.com)
Vladimír Čičmanec / facebook.com / kw

Fotografię dziewczyny obejrzały już tysiące osób. Podały ją dalej największe media na całym świecie, a na Facebooku rozgorzały ostre dyskusje.

Lucie, młoda harcerka z Brna, uczestniczyła w kontrmanifestacji mieszkańców tego czeskiego miasta, którzy chcieli zaprotestować przeciw marszowi neonazistów. Wzdłuż trasy ustawili się przedstawiciele rozmaitych organizacji sprzeciwiających się aktywności radykałów.

DEON.PL POLECA



Dyskusję Lucie z uczestnikiem marszu uwiecznił fotograf, Vladimír Čičmanec, który dodał krótki podpis: "Brno nie hajluje".

Organizacja "Junák - český skaut" opublikowała to samo zdjęcie z oświadczeniem, w którym czytamy, że "Harcerstwo prowadzi młodych ludzi na całym świecie do poszanowania różnorodności, współpracy międzyludzkiej i odwagi. Skauci i skautki zawsze byli przeciwko nienawiści i przemocy. I tak jest do dzisiaj".

Oto zdjęcie, które zamieścił fotograf, Vladimír Čičmanec:

W Czechach - podobnie jak w Polsce - rozgorzała dyskusja na temat obecności radykalnych organizacji w przestrzeni publicznej oraz o tym, jak skutecznie im się przeciwstawiać.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To zdjęcie młodej harcerki wzbudziło emocje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.