Bp Janiak odwiedził pacjentów szpitala. Podziękował personelowi za pracę

Bp Janiak odwiedził pacjentów szpitala. Podziękował personelowi za pracę
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

Biskup kaliski Edward Janiak i proboszczowie kaliskich parafii odwiedzili pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Biskup i księża przełamali się opłatkiem z chorymi i pracownikami placówki.

Wizytę w szpitalu rozpoczęło spotkanie z pracownikami. Gości powitał p.o. dyrektora szpitala Włodzimierz Szewczyk, który złożył życzenia świąteczne i noworoczne. W słowie skierowanym do pracowników szpitala bp Edward Janiak dziękował za troskę o pacjentów.

- Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom, że dzień i noc są do dyspozycji chorych. Proszę przyjąć serdeczne podziękowanie za tę służbę - mówił biskup kaliski.

Życzył wszystkim, aby Boże Narodzenie przyczyniło się do osobistego spotkania z Bogiem.

- To jest ogromna tajemnica, że Bóg przychodzi na świat jako człowiek, żeby nas zbawić. Pamiętajmy, że po Panu Bogu najważniejszy jest człowiek, bo jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Życzę, byście osobiście spotkali Boga w swoim życiu, w sakramentach świętych, w rodzinie poprzez okazywaną dobroć i miłość do drugiego człowieka - akcentował hierarcha.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu kapelan szpitala ks. kan. Arkadiusz Hajdasz wskazywał, że szpital to sanktuarium ludzkiego cierpienia.

- Cieszę się, że towarzyszy nam motto zaczerpnięte od ojca medycyny Hipokratesa "zdrowie chorego najwyższym prawem". Macie Państwo dobre i ofiarne serca, jesteście szlachetnymi ludźmi i za to wam dziękuję, że na co dzień służycie sercem i ofiarą. Niech ten czas świąteczny będzie czasem wielkiej miłości, którą będziemy wzajemnie sobie świadczyć - powiedział kapelan szpitala.

Bp Edward Janiak odwiedził pacjentów oddziału urazowo-ortopedycznego, a pozostali kapłani przełamali się opłatkiem z chorymi leżącymi na wszystkich oddziałach kaliskiego szpitala.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Janiak odwiedził pacjentów szpitala. Podziękował personelowi za pracę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.