Bp Kasyna do maturzystów: miłość to przepustka do lepszego świata

Bp Kasyna do maturzystów: miłość to przepustka do lepszego świata
Bp Ryszard Kasyna / Fot. episkopat.pl
KAI / tk

26 września 1100 maturzystów z diecezji pelplińskiej przybyło na Jasną Górę. Podczas Mszy św. w bazylice jasnogórskiej biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział, że „miłość to przepustka do lepszego świata”.

Mszę św. poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź św. na placu przed Wałami Jasnogórskimi oraz Różaniec św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Mszy św. w bazylice, koncelebrowanej z 40 prezbiterami, przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Bp Kasyna do maturzystów

Na wstępie homilii hierarcha stwierdził, że młody wiek w okolicy egzaminu dojrzałości „jest czasem stawiania sobie pytań o przyszłość” i dodał, że przybycie z pielgrzymka na Jasną Górę w tym okresie życia wiąże się z modlitwą i „wsłuchiwaniem się w siebie”.

Kaznodzieja podkreślił, że jednym z najważniejszych pytań, które człowiek musi sobie postawić to „pytanie o miłość”. - A jest to pytanie, które na maturze nie wybrzmiewa, ale jest najważniejszym pytaniem życia i ważniejszym niż jakiekolwiek stawiane na maturze - dodał.

Bp Kasyna zachęcał do rozważania o miłości, która kierowała Bogiem stwarzając człowieka i o miłości „otrzymanej w naszych rodzinach, od przyjaciół i od ludzi, którzy nam w życiu pomagają”.

Ofiarowanie miłości

Pozostając przy temacie miłości biskup pelpliński podkreślił, że „zostaliśmy stworzeni, aby ofiarować miłość”. W tym kontekście hierarcha rozwinął myśl, że „jesteśmy zaproszeni, żeby stanąć wobec naszych bliskich, rodziny, koleżanek i kolegów i jakoś sobą polepszyć im życie”.

Bp Kasyna nawiązał również słynnych słów bł. prymasa Wyszyńskiego, że „czas to miłość” i stwierdził, że „miłość to przepustka do lepszego świata”.

Po liturgii maturzyści wysłuchali w Sali Ojca Kordeckiego świadectwa małżonków Iwony i Mateusza Bartoszek. Ostatnim punktem pielgrzymki był udział w Apelu Jasnogórskim.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Bp Kasyna do maturzystów: miłość to przepustka do lepszego świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.