Bp Kasyna: dzięki pielgrzymce świadectwo wiary może być bardziej czytelne

Bp Kasyna: dzięki pielgrzymce świadectwo wiary może być bardziej czytelne
Fot. Berbeć Studio / Youtube
1 miesiąc temu
KAI / kb

2 sierpnia w Świeciu nad Wisłą bp Ryszard Kasyna skierował słowo do pieszych pielgrzymów, udających się na Jasną Górę. Biskup pelpliński wraz z biskupem pomocniczym Arkadiuszem Okrojem oraz prezbiterami sprawował w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Mszę św. dla trzech grup 30. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

W homilii główny celebrans mówił o potrzebie wyznawania wiary wbrew współczesnym przeciwnościom. „Bardzo często dzisiaj między innymi środki masowego przekazu pouczają, że religia, wiara, zaangażowanie religijne, jest sprawą prywatną”, powiedział biskup pelpliński. Kontynuując tę myśl stwierdził, że „owszem, religia jest sprawą indywidualną, jest sprawą osobistą, ale nie jest sprawą prywatną”.

Dodał, że „autentyczna wiara, która nigdy nie jest wygodna ani indywidualistyczna, zawsze pociąga za sobą głębokie pragnienie zmiany świata, przekazania wartości, pozostawienia czegoś dobrego po sobie na ziemi”. Hierarcha zauważył, że „nasza wiara powinna być mocno zakorzeniona w rzeczywistości, przez którą idziemy dzień po dniu, niosąc Chrystusa”.

Bp Kasyna podkreślił również, że „nasza wiara rośnie razem z pragnieniem dawania świadectwa i wraz z nieustannym zmaganiem się ze sobą i swoimi słabościami i grzechami”.

„Cieszę się, że w ramach pielgrzymki świadectwo wiary może być tak bardzo czytelne wobec tych, których spotykamy na pielgrzymich drogach”, mówił kaznodzieja.

Na Mszy św. zgromadzili się pielgrzymi trzech z pięciu grup pielgrzymkowych diecezji pelplińskiej. Ze Świecia wyruszyła ostatnia grupa.

Pielgrzymi dotrą do celu 13 sierpnia.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Mirosław Jasinski
29,89 zł

Praktyczny przewodnik opracowany przez cenionego biblistę, doskonałego znawcę dziejów Bliskiego Wschodu i wielkiego miłośnika Ziemi Świętej - ks. dr. Mirosława Jasinskiego. Stanowi pomoc duchową dla osób pielgrzymujących do miejsc uświęconych obecnością Chrystusa, w Którym i...

Skomentuj artykuł

Bp Kasyna: dzięki pielgrzymce świadectwo wiary może być bardziej czytelne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.