Bp Lechowicz: dziękuję, że okazujecie rodakom serce

Bp Lechowicz: dziękuję, że okazujecie rodakom serce
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP / pk

Dziękuję, że nie załamujecie rąk, ale wobec licznych trudności okazujecie naszym rodakom wrażliwe serce - napisał do osób konsekrowanych delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz.

Z okazji obchodzonego 2 lutego 25. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego bp Lechowicz wyraził wdzięczność i uznanie osobom konsekrowanym za ich codzienną służbę wśród rodaków poza granicami kraju.

DEON.PL POLECA"Dzięki składam, że nie załamujecie rąk, ale wobec licznych trudności okazujecie naszym rodakom wrażliwe serce, dzięki czemu mogą oni doświadczyć we wspólnocie Kościoła miłości Dobrego Pasterza i macierzyńskiej troski Maryi" - napisał bp Lechowicz.

Zachęcił, aby Bóg był zawsze w centrum życia osób konsekrowanych.

"Ograniczeni w zewnętrznych formach aktywności nie jesteśmy ograniczeni w dostępie do przyjaznej relacji z Bogiem" - zauważył hierarcha.

"Niech trwanie w bliskości z Bogiem Ojcem i Synem i Duchem Świętym wypełni Wasze serca miłością, utwierdzając Was w prowadzeniu życia konsekrowanego oraz w pragnieniu służenia Polonii i Polakom za granicą" - życzył bp Lechowicz.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Zięba OP

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Lechowicz: dziękuję, że okazujecie rodakom serce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.