Bp Piotr Libera: na synodzie potrzebny jest głos młodych

Bp Piotr Libera: na synodzie potrzebny jest głos młodych
Biskup płocki Piotr Libera (fot. YouTube/PTV Płocka Telewizja)
KAI/mk

- W głosie synodalnym nie może zabraknąć głosu młodzieży – powiedział bp Piotr Libera w Płocku podczas spotkania z duszpasterzami młodzieży i duszpasterzami liturgicznej służby ołtarza. Wręczył im nominacje na rok pracy duszpasterskiej.

- Diecezja płocka jest jedyną w Polsce, w której odbył się Synod Młodych - podkreślił biskup płocki.

Doroczne spotkanie z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży i liturgicznej służby ołtarza odbyło się na terenie Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku.

Ks. dr Marcin Sadowski, p.o. dyrektora wydziału duszpasterskiego płockiej Kurii, stwierdził, że takie spotkania mają sens tylko wtedy, gdy w centrum jest Jezus Chrystus. - Musimy pamiętać, po co się spotykamy, dla Kogo, dzięki czyjej mocy będziemy działać. To Bóg daje nam najcenniejsze skarb, które możemy wykorzystać w pracy duszpasterskiej - podkreślił duchowny.

DEON.PL POLECA

Ks. Marcin Sadowski zaprosił do udziału 18 września w 39. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza - miejsc kultu św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku pielgrzymka odbędzie się według schematu sprzed pandemii, z podziałem na dzieci i młodzież, pod hasłem „Kochaj mnie Tato!”.

Biskup Libera zaznaczył, że niebawem w Płocku odbędzie się spotkanie Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej. Także młodzież powinna zostać włączona w spotkania synodalne w diecezji, poprzedzające Synod Biskupów w Rzymie w 2022 roku.

- Diecezja płocka jest jedyną w Polsce, w której odbył się Synod Młodych. W głosie synodalnym nie może zabraknąć głosu młodzieży – zaakcentował hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Robert Kowalewski

Ta książka to modlitewnik dla młodych, którzy – jak bł. Carlo Acutis – chcą przeżyć każdy dzień w bliskości z Bogiem.

Ponad 50 modlitw ułożono w 8 działów tematycznych:

  • modlitwy poranne,
  • modlitwy wieczorne,
  • życie młodego...

Skomentuj artykuł

Bp Piotr Libera: na synodzie potrzebny jest głos młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.