Kard. Mario Grech wzywa do modlitwy w intencjach synodu

Kard. Mario Grech wzywa do modlitwy w intencjach synodu
fot. Diocese of Gozo / YouTube
KAI / pk

"Nie proszę was, abyście modlili się w miejsce innych braci i sióstr, ale abyście dla wszystkich podtrzymywali żywe zainteresowanie duchowym wymiarem podejmowanego przez nas procesu" - powiedział kard. Mario Grech do mniszek i mnichów.

Na nieco ponad miesiąc przed oficjalnym otwarciem (9-10 października 2021 r.) procesu synodalnego (2021-2023), kard. Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów, skierował serdeczny apel do "wszystkich braci i sióstr powołanych do życia monastycznego i kontemplacyjnego", prosząc ich o modlitwę w intencji synodu.

DEON.PL POLECA
W dniu wspomnienia św. Augustyna kard. Grech pisze: "Nie proszę was, abyście modlili się w miejsce innych braci i sióstr, ale abyście dla wszystkich podtrzymywali żywe zainteresowanie duchowym wymiarem podejmowanego przez nas procesu, aby umieć rozeznać działanie Boga w życiu Kościoła powszechnego i poszczególnych Kościołów partykularnych. Bądźcie dla wszystkich «szafarzami modlitwy», którzy w uwielbieniu i wstawiennictwie przypominają wszystkim, że bez komunii z Bogiem nie ma komunii między nami" - pisze sekretarz generalny Synodu Biskupów.

Znaczenie modlitwy w procesie synodalnym

List, który koncentruje się na trzech kluczowych słowach życia monastycznego i kontemplacyjnego (słuchanie, nawrócenie i komunia), pragnie zaświadczyć o znaczeniu modlitwy w procesie synodalnym. "Modlitwa otwiera serca. Otwiera ucho na słuchanie, które jest czymś więcej niż słuchaniem i czyni nas wrażliwymi działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Nie ma prawdziwego rozeznania bez modlitwy" - komentuje kardynał Grech.

Listowi towarzyszy seria filmów wideo z refleksjami i świadectwami o tym, jak słuchanie jest rozumiane i przeżywane w niektórych wspólnotach i tradycjach monastycznych. Są wśród nich wypowiedzi byłego generała dominikanów, o. Timothy Radcliffe’a, sióstr klarysek z klasztoru św. Klary z Mediolanu, mnichów z klasztoru Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie obrządku koptyjskiego z Egiptu, opata-prymasa benedyktynów, o. Gregory Polana OSB, mniszki ze wspólnoty w Grandchamp w Szwajcarii, w której żyje 50 sióstr różnych narodowości i denominacji chrześcijańskich, siostry benedyktynki z "Klasztoru Chleba Życia" z Torreón (Meksyk) i Siostry Klaryski Kapucynki z klasztoru Niepokalanego Poczęcia - Ban Pong Ratchaburi (Tajlandia).

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Kard. Mario Grech wzywa do modlitwy w intencjach synodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.