Bp Libera prosi księży o odprawianie mszy za zmarłych na COVID-19

Bp Libera prosi księży o odprawianie mszy za zmarłych na COVID-19
fot. PTV Płocka Telewizja / YouTube
KAI / kb

„Zwracam się do każdego z Was bracia z prośbą o odprawienie w dogodnym czasie trzech Mszy Świętych za zmarłych na Covid diecezjan” – napisał Bp Piotr Libera w liście do księży diecezji płockiej. 

Kapłan podziękował także duchowieństwu za wrażliwość wobec ludzi, którzy w różny sposób zostali dotknięci skutkami koronawirusa. Bp Libera przypomniał, że obecnie trwa wspólne przemierzanie wraz z Jezusem wielkopostnej drogi Kościoła. Z większym niż zwykle zapałem Kościół powinien angażować się w dzieła miłosierdzia, które są szczególnie potrzebne w czasie trwającej od roku w Polsce i na świecie pandemii.

„Dziękuję Wam bracia kapłani za wrażliwość jaką w ostatnich miesiącach wykazywaliście wobec ludzi, którzy w różny sposób zostali dotknięci skutkami koronawirusa. Ten niewidzialny, a zarazem niezwykle groźny dla życia ludzkiego wróg, zebrał i nadal zbiera, śmiertelne żniwo w naszych wspólnotach. Zmarło wielu Waszych parafian, a moich diecezjan. Nie wszyscy z nich mogli przygotować się należycie na godzinę śmierci, a rodzina nie mogła się z nimi pożegnać” – podkreślił biskup płocki.

Biskup zachęcił: „Modlić się za żywych i umarłych”. Kieruje tę prośbę do księży, pamiętając także o duchowym testamencie swojego wielkiego poprzednika na stolicy biskupiej w Płocku, bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego, który w swym ostatnim liście pasterskim do diecezjan napisał: „Dusze zmarłych wspomagajcie!”.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Bp Libera prosi księży o odprawianie mszy za zmarłych na COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.