Bp Libera: wyśpiewajmy hymn wdzięczności za św. Stanisława Kostkę

Bp Libera: wyśpiewajmy hymn wdzięczności za św. Stanisława Kostkę
(fot. Bartkiewicz / Episkopat.pl)
2 lata temu
KAI / ms

- Wyśpiewajmy Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa - napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej. Jest ono dziś czytane w kościołach diecezji.

Biskup płocki Piotr Libera zaprasza na centralną uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki do Rostkowa w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - 19 sierpnia. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz z Krakowa. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny pt. "Powołani do świętości".

- Pragnę w tym dniu razem z Wami, umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa - zaznacza w zaproszeniu Pasterz Kościoła płockiego.

Wyraża też nadzieję, że diecezjanie wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi licznie przybędą do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki.

Zaproszenie bp. Libery jest dziś czytane w kościołach diecezji płockiej.

Centralna uroczystość diecezjalna w Roku św. Stanisława Kostki - głównego patrona diecezji płockiej - zaplanowana została na 19 sierpnia w Rostkowie - miejscu urodzin Świętego. Uroczystej Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski i wieloletni sekretarz św. Jana Pawła II. Koncelebrować ją będą biskupi płoccy: ordynariusz Piotr Libera, biskup pomocniczy Mirosław Milewski i emerytowany biskup pomocniczy Roman Marcinkowski. Do koncelebrowania Mszy św. zaproszeni są wszyscy księża z diecezji.

W uroczystości wezmą też udział wierni z dekanatów. Otrzymają oni okolicznościowe śpiewniki, będą mieć zapewnioną wodę do picia, a racji na ograniczoną liczbę miejsc siedzących, diecezjanie proszeni są by zabrali ze sobą przenośne krzesła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Libera: wyśpiewajmy hymn wdzięczności za św. Stanisława Kostkę
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bp Libera: wyśpiewajmy hymn wdzięczności za św. Stanisława Kostkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.