Bp Mazur: nasza Ojczyzna potrzebuje życia Prawdą

Bp Mazur: nasza Ojczyzna potrzebuje życia Prawdą
(fot. YouTube.com / Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy OW)
KAI / kk

"Dzisiaj nasza Ojczyzna potrzebuje tego Ducha Prawdy, poznawania prawdy i życia prawdą, głoszenia prawdy i stawania w obronie prawdy. Na wszystkich stanowiskach, które chrześcijanie pełnią winni kierować się prawdą, bo jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, a Duch Święty jest Duchem Prawdy" - wołał na historycznym Wzgórzu św. Brunona w Giżycku bp Jerzy Mazur. Biskup ełcki przewodniczył Mszy św. inaugurującej rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach.

Od dziewięciu lat, w pierwszy weekend lipca, w Giżycku, odbywa się uroczyste rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach. W sobotę, na wspólnej Mszy św. zgromadzili się mieszkańcy Giżycka, turyści, goście odwiedzający Mazury, diecezjanie oraz żeglarze, aby powierzyć Bogu czas letniego wypoczynku. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Jerzy Mazur.

DEON.PL POLECA
Zwracając się do wiernych, biskup ełcki wskazał, że historyczna inscenizacja "ukazała nam prawdę, że 1052 lata temu Kościół przyniósł Chrystusa na nasze ziemie. Od tamtego momentu staliśmy się wiernymi uczniami i uczennicami Jezusa Chrystusa. Została nam ukazana rola Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki w historii naszego narodu. Dziękujemy za tę przepiękną lekcję patriotyzmu".

Biskup zachęcał zgromadzonych do włączenia się w Nabożeństwo I Sobót, o które prosiła Matka Najświętsza w Fatimie. Przypomniał, że modlitwa różańcowa, różaniec jest bronią przeciwko złu, jest tarczą przeciwko wszelkim zagrożeniom i wszelkim zakusom szatana. "Obyśmy wszyscy w Jej Sercu znaleźli schronienie i drogę do Boga" - wyjaśniał hierarcha.

Wskazując na postać św. Brunona, biskup ełcki zwrócił uwagę, że "ten misjonarz uczy nas dzisiaj, abyśmy nie zadawalali się tylko światowością, dobrymi posadami, dobrą pozycją, ale byśmy we wszystkim czynili wolę Bożą".

Ordynariusz diecezji ełckiej napominał, aby tak jak św. Brunon nie wahać się mówić prawdy. "Dzisiaj nasza Ojczyzna potrzebuje tego Ducha Prawdy, poznawania prawdy i życia prawdą, głoszenia prawdy i stawania w obronie prawdy. Na wszystkich stanowiskach, które chrześcijanie pełnią winni kierować się Prawdą, bo jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, a Duch Święty jest Duchem Prawdy. Módlmy się, aby Prawda zawsze zwyciężała" - wołał na Wzgórzu św. Brunona bp Mazur.

Mszę św. poprzedziło nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca oraz spektakl pt.: "Królowa Korony Polskiej" w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Było to widowisko plenerowe, nawiązujące do Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W drugim dniu uroczystości o godz. 13:00 w sanktuarium św. Brunona, będzie sprawowana Msza św. odpustowa z udziałem delegacji Bractwa Świętego Brunona z niemieckiego Kwerfurtu. W tym dniu na zakończenie uroczystości w procesji ewangelizacyjnej uczestnicy przejdą na Wzgórze św. Brunona.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Jerzy Mazur SVD Biskup Ełcki. A patronat medialny objęli m.in. Radio Maryja, TV TRWAM, Nasz Dziennik oraz Miesięcznik Diecezji Ełckiej Martyria.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Mazur: nasza Ojczyzna potrzebuje życia Prawdą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.