Bp Milewski do seminarzystów: wszelkie nadużycia szkodzą Kościołowi

Bp Milewski do seminarzystów: wszelkie nadużycia szkodzą Kościołowi
(fot. youtube.com)
KAI / ms

O tym, że wszelkie nadużycia, moralne i materialne, bardzo szkodzą wspólnocie Kościoła, powiedział bp Mirosław Milewski do kleryków i wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, w czasie dorocznych jasełek. W spotkaniu uczestniczyli także goście seminarzystów.

Bp Mirosław Milewski podczas spotkania z seminarzystami odwołał się do innych, podobnych przedświątecznych spotkań. Powiedział, że wierni pytają go, co się obecnie dzieje z księżmi. Oni nie szukają sensacji, ale martwią się o księży i modlą się za nich. Zauważył, że kapłanów współcześnie dotyka „syndrom ducha tego świata”. Można w tym świecie bowiem znaleźć wszystko, ale nie Pana Jezusa.

DEON.PL POLECA– Szeregi kapłańskie drąży choroba ducha tego świata. Jeśli nie wydarzy się jakaś rewolucja duchowa, zabrniemy w ślepą uliczkę. Nie chodzi jednak o łatwą krytykę, lecz wskazanie sposobów wyjścia z tej sytuacji. Trzeba nam księżom rachunku sumienia, ale też pokory i uczciwości wobec siebie nawzajem, wobec biskupa i wspólnoty Kościoła. Uczmy się od Pana Jezusa, a nie od tego świata – zwrócił się do społeczności seminaryjnej.

Biskup pomocniczy diecezji płockiej powiedział też, że zachwianie porządku, materializm i nadużycia seksualne szkodzą Kościołowi „w sensie duchowym i wizerunkowym”. Przywołał również tytuł piosenki Jana Pietrzaka pt. „Żeby Polska była Polską” i sparafrazował ją – „żeby księża byli księżmi”.

W programie spotkania znalazła się też sztuka świąteczna, którą przygotował seminaryjny kurs drugi. W spotkaniu uczestniczyli klerycy, wykładowcy, moderatorzy seminaryjni. Było również dzielenie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnie życzeń świątecznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Milewski do seminarzystów: wszelkie nadużycia szkodzą Kościołowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.