Bp Milewski: nie godzimy się na deptanie naszych świętości

Bp Milewski: nie godzimy się na deptanie naszych świętości
(Fot. diecezja płocka / diecezjaplocka.pl)
3 tygodnie temu
KAI/dm

- Szanujcie osoby i rzeczy święte, nie zgadzajcie się na ich deptanie i ośmieszanie. Nie płyńcie z modnymi nurtami, które wciągają ludzi i w konsekwencji wielu z nich żyje tak, jakby nie potrzebowało Boga - zwrócił się dziś do wiernych bp Mirosław Milewski w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dzierzgowie w diecezji płockiej. W czasie Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży, a także poświęcił trzy odnowione ołtarze.

Bp Mirosław Milewski przypomniał, że Kościół jest wspólnotą ludzi, którzy jednoczą się wokół jednego ołtarza, na którym chleb i wino stają się Ciałem i Krwią Chrystusa, stąd bardzo ważna jest też troska „o wspólnotę wiary, o Kościół duchowy”.

Ze szczególnym apelem bp Milewski zwrócił się do młodzieży, która miała przyjąć sakrament bierzmowania: - Proszę was z serca, abyście szanowali to miejsce i wszystko, co jest z nim związane. Szanujcie osoby i rzeczy święte i nie zgadzajcie się na ich deptanie i ośmieszanie. Nie płyńcie z modnymi nurtami, które wciągają ludzi i w konsekwencji wielu z nich żyje tak, jakby nie potrzebowało Boga i Jego świątyni: niedzielną Mszę świętą tak łatwo zastępują oni wizytą w galeriach handlowych, w muzeach, aquaparkach czy na stadionach piłkarskich - zwrócił się do młodzieży kaznodzieja.

Poprosił też, by młodzi szanowali imię Boże, imiona Maryi, świętych i nie wypowiadali ich bezmyślnie czy dla żartu; by dostrzegali wokół siebie obecność krzyży, znaków wiary, z szacunkiem odnosili się do miejsc i rzeczy poświęconych Bogu.

- Stanowczo reagujcie na deptanie tego, co dla nas ważne i święte. To od nas zależy, czy wyłączymy telewizor i komputer, i że nie kupimy określonego czasopisma czy produktu. W gruncie rzeczy niewiele potrzeba, aby oddać Bogu to, co Mu się od nas należy - głosił hierarcha.

- Proszę, byście dbali o życie duchowe własne i swoich bliskich. Pamiętajcie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Niech słowa „Bóg” i „wiara” będą wyznacznikami waszego codziennego życia, a życiowe wybory oparte o Dekalog i przykazanie miłości. Niech Pan przemienia wasze życie, bo tylko On ma tę moc – zaakcentował biskup pomocniczy diecezji płockiej.

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Milewski: nie godzimy się na deptanie naszych świętości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.