Dziś już nie można być "anonimowym katolikiem"

Dziś już nie można być "anonimowym katolikiem"
Zdj.: Biskup Mirosław Milewski. YT.com/wPolsce
KAI/tkb

To nie czas na skromność i schowanie na modlitwie w swej izdebce. Potrzebne są konkretne czyny! - powiedział bp. Mirosław Milewski podczas kazania w parafii św. Marcina w Gostyninie w diecezji płockiej - przekazuje KAI.

Kazanie zostało wygłoszone w kościele, który za swoją patronkę obrał Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła. Święto to zostało wprowadzone w naszym kraju 50. lat temu za inspiracją prymasa Wyszyńskiego. To on zwrócił się do ojców Soboru Watykańskiego II, aby Maryję ogłosić Matką całego Kościoła i oddać Jej macierzyńskiemu Sercu całą rodzinę ludzką, zaś papież Paweł VI spełnił jego prośbę.

Nauka Kościoła naucza, że Maryja to Matka Boga, który stał się człowiekiem. To On dał nam jeden z najpiękniejszych darów, Maryję za Matkę. Zwykła, acz dzielna i odważna kobieta, pełna cierpienia, którego doznała stojąc pod krzyżem swojego ukochanego jedynego Syna. Nawet wtedy się nie poddała, w swojej cichości i pokorze znosiła wszystko, idąc za Synem przyjęła tajemnicę krzyża i służbę w miłości. Tylko Maryja pomoże nam w odnowie naszej duszy - zaznaczył bp. Milewski.

Biskup podkreślił również, że we współczesnym świecie katolicyzm wymaga odważnego i jednoznacznego przyznania się do wiary w Jezusa Chrystusa. Zwłaszcza teraz, w tych trudnych dla wszystkich czasach.

DEON.PL POLECA

- Dziś już nie można być „anonimowym katolikiem”, skromnie schowanym na modlitwie w swej izdebce. Akcja Katolicka powinna być szkołą wiernych świeckich: kompetentnych, twórczych, cieszących się autorytetem, zaangażowanych w obronę wolności i sprawiedliwości, godności i solidarności – powiedział bp. Mirosław.

Katolicy muszą umacniać swoją tożsamość, przynależność wspólnotową, zmysł apostolski. Powinni, co najważniejsze, pozostawać też w dialogu i współpracy z ludźmi dobrej woli; budować społeczeństwo. To najważniejsze aspekty wiary w dzisiejszym świecie.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziś już nie można być "anonimowym katolikiem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.