Watykan otrzyma nowy papamobile. Będzie w pełni elektryczny

Watykan otrzyma nowy papamobile. Będzie w pełni elektryczny
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

W przyszłym roku watykański park samochodowy się powiększy. Nowy papamobile będzie w pełni elektryczne, a jego wnętrze zostanie wykonane całkowicie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Na dachu będą zainstalowane baterie słoneczne. Niedawno papież Franciszek przejął szefa firmy Henrika Fiskera. Zaprezentował on Ojcu Świętemu model auta, które ma być dostarczone do Watykanu w przyszłym roku.

Auto będzie bazowało na budowanym w Grazu E-SUVie Ocean. Firma Fisker Inc. poinformowała, że specjalna wersja pierwszego w pełni elektrycznego papamobile Stolica Apostolska otrzyma pod koniec 2022 roku. W sierpniu ub. roku firma Magna Steyr w Grazu podpisała wstępną umowę z Fisker Inc. na produkcję luksusowego elektrycznego SUVu „Fisker Ocean”.

Pojazd zostanie zbudowany z materiałów pochodzących w większości z recyklingu, a jego koszt wyniesie poniżej 40 000 euro. Elektryczne auto z „zieloną” etykietą ma być „wegańskie”, bez skóry zwierzęcej, plastik pochodzi z recyklingu tworzyw sztucznych z oceanów, stąd jego nazwa. Po jednym ładowaniu auto może przejechać prawie 500 km.

W październiku ub.r. biskupi Japonii podarowali Franciszkowi papamobil napędzany wodorem marki Toyota Mirai, co po japońsku oznacza "przyszłość". Niestety są problemy z tankowaniem tego ekologicznego papamobile. Wprawdzie po jednym tankowaniu można przejechać ok. 650 km, ale w całych Włoszech jest jak na razie tylko jedna stacja paliwa wodorowego w odległym od Watykanu o prawie 650 km, Bolzano.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Watykan otrzyma nowy papamobile. Będzie w pełni elektryczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.