Bp Nitkiewicz: nie traćmy nigdy nadziei, Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata

Bp Nitkiewicz: nie traćmy nigdy nadziei, Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata
Fot. Maskacjusz TV / YouTube.com
KAI / tk

Nie traćmy nigdy nadziei, gdyż Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz w Stalowej Woli. Po zakończeniu Eucharystii odbył się koncert muzyczny i zbierane były datki na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.

Bp Krzysztof Nitkiewicz cytując w homilii słowa papieża Franciszka, który powiedział, że przesłanie paschalne jest orędziem miłosierdzia, przypomniał jednocześnie, iż tej niedzieli chrześcijanie tradycji wschodniej obchodzą Wielkanoc oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

DEON.PL POLECA– Nie traćmy nigdy nadziei, gdyż Boże Miłosierdzie zakrywa nasze grzechy. Nie traćmy nadziei, pośród dramatów oraz trudności, jakie niesie życie, zaczynając od wojny na Ukrainie oraz trwającej wciąż jeszcze pandemii. Módlmy się o to, abyśmy ją zachowali nawet w sytuacjach, po ludzku, beznadziejnych, bez wyjścia, gdyż Bóg nas kocha i nam towarzyszy – zachęcał kaznodzieja.

Ordynariusz wspomniał o życiu pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej w Jerozolimie. Zauważył, iż jej członkowie odważnie głosili prawdę o zmartwychwstaniu, a jednocześnie praktykowali dosłownie Ewangelię, służąc sobie nawzajem.

– Wiara to nie tylko dogmaty, modlitwy, celebracje liturgiczne, ale także wymiar społeczny, wyrażający się w relacjach międzyludzkich, w opartym na nauce Chrystusa podejściu do rodziny, pracy, ekonomii, polityki. Stąd zaangażowanie Kościoła we wszystkich dziedzinach, gdzie porusza się człowiek. Źródłem tego zaangażowania jest Eucharystia, która kształtuje eucharystyczny styl życia – podkreślał kaznodzieja.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Skomentuj artykuł

Bp Nitkiewicz: nie traćmy nigdy nadziei, Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.