Abp Gądecki do grekokatolików: niech Wasze łzy zostaną przemienione w łzy pokoju

Abp Gądecki do grekokatolików: niech Wasze łzy zostaną przemienione w łzy pokoju
Fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube.com
PAP / tk

Niech Wasze łzy, jak niegdyś łzy uczniów – mocą Jezusa Chrystusa – zostaną przemienione w łzy pokoju i paschalnego zwycięstwa – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach wielkanocnych dla grekokatolików.

Złożył też życzenia grekokatolickim uciekinierom wojennym z Ukrainy.

Abp Gądecki życzenia złożył na ręce metropolity Przemysko-Warszawskiego Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce arcybiskupa Eugeniusza Popowicza.

"Tegoroczne święta Wielkiej Nocy przeżywamy w szczególnych okolicznościach. Gdy za naszą wschodnią granicą szaleje rosyjskie bezprawie – siejąc zniszczenie i śmierć, bezprawie – które nie liczy się ani z Bogiem, ani z człowiekiem, jako chrześcijanie głosimy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przynosi On nadzieję na to, że ostateczne zwycięstwo należy zawsze do synów poranka, a wieczna klęska czeka tych, którzy odrzucają Księcia Pokoju i Pana Życia – Jezusa Chrystusa" - napisał w życzeniach wielkanocnych dla grekokatolików abp Stanisław Gądecki.

Jak podkreślił, swoje słowa i myśl kieruje również do uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce "znaleźli schronienie przed wojną i śmiercią". "Myślę również o ich najbliższych, którzy pozostali w Ukrainie oraz o tych, którzy wrócili do swojej ojczyzny, aby walczyć w obronie wolności i w obronie bezbronnych" - zaznaczył arcybiskup.

"Niech nadzieja płynąca z pustego grobu i spotkań ze Zmartwychwstałym przyniesie duchową siłę i przemieni smutek w radość. Niech Wasze łzy, jak niegdyś łzy uczniów – mocą Jezusa Chrystusa – zostaną przemienione w łzy pokoju i paschalnego zwycięstwa" - dodał przewodniczący KEP.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Daj się Bogu pokochać

Pokuta kojarzy nam się z dużym poświęceniem, wyrzeczeniami, a nawet z czymś strasznym i nieludzkim. Często nosimy w sobie obraz pokutujących ludzi, którzy są skoncentrowani na sobie i swoim cierpieniu, samotni,...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki do grekokatolików: niech Wasze łzy zostaną przemienione w łzy pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.