Bp Osial: Powstanie zespół, który opracuje nową podstawę programową dla lekcji religii w szkole

Bp Osial: Powstanie zespół, który opracuje nową podstawę programową dla lekcji religii w szkole
Bp Wojciech Osial (fot. PAP/Marcin Obara)
PAP / tk

- Powstanie zespół, który opracuje nową podstawę programową dla lekcji religii w szkole - poinformował w środę na konferencji prasowej przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Wojciech Osial. Podkreślił, że lekcje religii wspierają wychowawczą funkcję szkoły.

Lekcje religii w szkole znalazły się wśród tematów trzydniowego 398. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które rozpoczęło się w poniedziałek w Warszawie. Bp Osial na środowej konferencji prasowej zapowiedział, że w Episkopacie powstanie specjalny zespół, który opracuje nową podstawę programową dla lekcji religii w szkole.

DEON.PL POLECA

Dodał, że lekcje te oprócz wartości religijnych przekazują też m.in. treści kulturowe, społeczne i historyczne. Jak dodał hierarcha, lekcja religii w szkole wspiera też bardzo mocno wychowawczą funkcję szkoły.

- Nauczanie religii jest integralną częścią wychowania, w jego sferze, intelektualnej, moralnej i duchowej - powiedział przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Przekonywał, że lekcja religii ma ogromny potencjał, który może zaoferować szkole. - To jest praca, wkład w budowanie relacji osobowych, wrażliwości, braterstwa, wzajemnego szacunku, dialogu z przedstawicielami osób, które myślą inaczej, mają inny światopoglądy, są innej religii. Lekcja religii daje duży wkład w kształtowanie postawy sprawiedliwości i solidarności społecznej, podkreśla godność każdego człowieka - podkreślił bp Osial.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Kiedy naprawdę kochasz siebie, dostrzegasz, że twoje prawdziwe ja to Chrystus, który objawia się w tobie

Na kartach Ewangelii Jezus zachęca, byśmy modlili się w ukryciu naszego serca, gdzie możemy spotkać się z Ojcem patrzącym...

Skomentuj artykuł

Bp Osial: Powstanie zespół, który opracuje nową podstawę programową dla lekcji religii w szkole
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.