Bp Pieronek: musimy wypełniać to dzieło

Bp Pieronek: musimy wypełniać to dzieło
(fot. Radio Nederland Wereldomroep / Foter / CC BY-ND)
KAI / pz

"Data nie jest ważna, ważne jest to, że mamy świętego, choć niewątpliwie jest to data symboliczna i dotyka całego świata. To będzie kanonizacja dwóch wielkich Papieży XX w."- powiedział bp Tadeusz Pieronek, komentując decyzję papieża Franciszka o kanonizacji Jana Pawła II, która nastąpi 27 kwietnia 2014 r. w święto Miłosierdzia Bożego.

"Data jest niewątpliwie symboliczna, ponieważ Boże Miłosierdzie rozprzestrzeniło się z Krakowa na cały świat i to jest zasługa Jana Pawła II poprzez kanonizację św. Faustyny i jego osobiste nabożeństwo i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu" - podkreślił biskup.

Bp Pieronek wyraził radość z tego, że w kanonizowanych zostanie "dwóch wielkich papieży XX w". "Papież Jan XXIII pomimo krótkiego pontyfikatu dokonał wielkiej rzeczy jakim było zwołanie Soboru Watykańskiego II, który umożliwił dostrzeżenie możliwości głoszenia Ewangelii w dzisiejszym świecie" - zwrócił uwagę biskup.

"Cieszę się, że w uroczystość Bożego Miłosierdzia kanonizowanych zostanie dwóch papieży. Jan XXIII był człowiekiem wielkiej wiary, który wiele wniósł do Kościoła, a papież Jan Paweł II kontynuował jego dzieło, my zaś musimy je wypełniać" - powiedział bp Pieronek.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Pieronek: musimy wypełniać to dzieło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.