Bp Piotrowski: ten daleki i ten bliski świat ciągle potrzebuje Bożej łaski i nadziei

Bp Piotrowski: ten daleki i ten bliski świat ciągle potrzebuje Bożej łaski i nadziei
Fot. Armia Dzieci / Youtube
1 miesiąc temu
KAI / kb

- Powołanie do misji nie jest czymś z przeszłości ani romantycznym wspomnieniem minionych czasów, miejmy świadomość, że świat - daleki i bliski - ciągle potrzebuje Bożej łaski i nadziei - powiedział bp Jan Piotrowski na Jasnej Górze podczas Mszy św. poprzedzającej wręczenie medali Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zasłużonym w dziele misyjnym Kościoła.

Bp Piotrowski przewodniczący Kapituły Medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”, misjonarz, były członek Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i wieloletni dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce przypominał w kazaniu, że dzięki łasce chrztu świętego każdy otrzymał nową perspektywę życia i to z tego Bożego daru rodzi się dynamika każdego chrześcijańskiego życia.

- Z łaski chrztu rodzi się moc świadectwa wiary, wierność i odwaga. Wszyscy chrześcijanie na mocy chrztu świętego są współodpowiedzialni za działalność misyjną, udział zaś poszczególnych osób i wspólnot w tym prawie i obowiązku nazywa się współpracą misyjną - mówił bp Piotrowski.

Podkreślił, że „ta współpraca jest zakorzeniona i przeżywana w osobistym zjednoczeniu z Chrystusem i tylko w zjednoczeniu z Nim może przynosić dobre owoce a misyjna skuteczność działania Kościoła zależy od świętości życia każdego chrześcijanina”.

- Jako chrześcijanie nie jesteśmy bezużytecznymi odpadami ekologicznymi jakie świat widzi w Kościele w wiernych i w duchowieństwie, które trzeba opiłować. My wiemy jaka jest nasza posługa, jaki jest jej rodzaj i wymagania, i ku czemu zmierzamy: by zgodnie z życzeniem Jezusa być solą ziemi i światłem świata - mówił kaznodzieja.

Dodawał, że „tak jak apostołowie a za nimi wszyscy chrześcijanie, również i my mówimy odważnie - my nie możemy nie mówić tego cośmy widzieliśmy i słyszeli”.

- Miejmy świadomość, że świat ten daleki i ten nam bliski ciągle potrzebuje Bożej łaski i nadziei. Bóg w Jezusie Chrystusie działający mocą Ducha Świętego nie jest niczym ograniczony. Bariery Dobrej Nowinie stawia tylko człowiek a te pokonuje autentyczna miłość a taką niosą wszyscy chrześcijanie o dojrzałej wierze, a na ich czele znajdują się misjonarze i współpracownicy misji - podkreślał kaznodzieja.

Bp Jan Piotrowski zauważył, że tak, jak poucza Ojciec Święty Franciszek kontemplacja ich świadectwa misyjnego pobudza i nas do odwagi, i do wytrwałej modlitwy do Pana Żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

„Warto pamiętać, że powołanie do misji nie jest czymś z przeszłości ani romantycznym wspomnieniem minionych czasów, dzisiaj także Jezus potrzebuje zdolnych do przeżywania powołania jako prawdziwej historii miłosnej sprawiającej, że wychodzą na obrzeża i stają się posłańcami i narzędziami współczucia. Jest to powołanie, które Jezus kieruje bez wyjątku do wszystkich, chociaż nie w ten sam sposób. Kto może i wierzy niech odpowie Jezusowi Boskiemu Misjonarzowi na tę propozycję”, powiedział konsultor ds. Misyjnych Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. w Kaplicy Matki Bożej, którą celebrował bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Misyjnej Episkopatu Polski sprawowana była za wszystkich misjonarzy i misjonarki, którzy żyją misją i za wszystkich darczyńców i dobrodziejów, którzy na różne sposoby wspierają misje i misjonarzy, a także o nowe powołania misyjne.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
16,00 zł

"Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski." - takie obietnice złożyła...

Skomentuj artykuł

Bp Piotrowski: ten daleki i ten bliski świat ciągle potrzebuje Bożej łaski i nadziei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.