Bp Ryś zaprasza na IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. "Owocne, inspirujące spotkanie"

Bp Ryś zaprasza na IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. "Owocne, inspirujące spotkanie"
(fot. YouTube / masterclass)
KAI / mp

Wierzę, że Kongres będzie stanowił też świetną okazję do spotkania ludzi współtworzących środowiska nowej ewangelizacji ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w katechizację. Wszystkich ZAPRASZAM! - pisze bp Grzegorz Ryś.

 IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbędzie się w dn. 23-25 listopada na Jasnej Górze pod hasłem: "Bierzmowanie - matura czy inicjacja chrześcijańska?"
Publikujemy treść zaproszenia:
Drodzy Siostry i Bracia,
Kochani,
Mijają dwa lata od ostatniego Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbył się w Skrzatuszu i dotyczył ewangelizacji środowisk wiejskich. To spotkanie było - ufam - dla wszystkich jego uczestników cennym i inspirującym doświadczeniem.
Dziś chcę Was zaprosić na kolejny Kongres - już IV-ty. Organizujemy go jako Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP wraz z Archidiecezją Częstochowską oraz Ojcami Paulinami. Tym razem odbędzie się w "sercu" polskiego Kościoła - na Jasnej Górze - w miejscu bliskim każdemu z nas osobiście i niesłychanie ważnym dla nas jako wspólnoty Kościoła.
Kongres odbędzie się w dniach 23 - 26 listopada i będzie poświęcony Bierzmowaniu!
Myślę, że wszyscy zgodzimy się co do tego, jak ogromną szansę ewangelizacyjną stwarza przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu, a także samo jego przyjęcie jako PUNKT WYJŚCIA, a NIE DOJŚCIA.
Bierzmowanie jest przecież jednym z trzech Sakramentów INICJACJI chrześcijańskiej! Niczego nie zamyka, raczej wszystko otwiera w życiu wiary. Choć - i tu pewnie znów wszyscy się zgodzimy - wcale nie musi tak być, i w rzeczywistości naszego Kościoła często nie bywa… Stąd też zatytułowaliśmy nasz Kongres pytaniem: "Bierzmowanie - matura czy inicjacja chrześcijańska?"
Zaproszenie na Kongres przyjęło wielu poważnych Mówców, od abpa Fisichelli z Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji poczynając. Obok wykładów ważne miejsce w pastoralnej części Kongresu zajmą warsztaty - prezentacja wielu nowych (ale już sprawdzonych) metod pracy z kandydatami do Bierzmowania - stosowanych z powodzeniem tak w Polsce, jak i za granicą. Oczywiście - jak zawsze - na Kongres złożą się również nasze wspólne rekolekcje, oraz ewangelizacyjne wyjście - tym razem do młodych Częstochowskiego Kościoła.
Wierzę, że Kongres będzie stanowił też świetną okazję do spotkania ludzi współtworzących środowiska nowej ewangelizacji ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w katechizację: Księżmi, Katechetami świeckimi, Osobami życia konsekrowanego, animatorami małych parafialnych grup formacyjnych. Wszystkich ZAPRASZAM!
Z wielką nadzieją na owocne, inspirujące spotkanie, które ma wszelkie szanse, by przełożyć się na konkretny i ważny ciąg dalszy w codzienności naszego polskiego Kościoła!
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam
Bp Grzegorz Ryś
Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisania się zanjdziecie pod tym linkiem
DEON.PL POLECA
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Bp Ryś zaprasza na IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. "Owocne, inspirujące spotkanie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.