Bp Tomasik: tydzień misyjny czasem mobilizacji

Bp Tomasik: tydzień misyjny czasem mobilizacji
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Tydzień misyjny jest czasem mobilizacji, by w codziennym życiu być świadkiem Chrystusa - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Misyjnego nazywanego też Niedzielą Misyjną.

Bp Tomasik powiedział, że zaangażowanie misyjne w diecezji radomskiej ma konkretny wymiar poprzez posługę misjonarzy w różnych zakątkach świata i ich wspieranie. Dodał, że każdy chrześcijan jest zobowiązany do głoszenia Ewangelii. - Z drugiej strony brakuje nam świadomości, że przyjmując sakrament bierzmowania zobowiązujemy się do tego, że będziemy misjonarzami, świadkami Chrystusa w codziennym życiu. Trzeba przyjąć taką właśnie postawę w swoim środowisku. To wymaga solidnej pracy duszpasterskiej - powiedział biskup Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Dodał, że naszym zadaniem jest wspieranie ewangelizacji w innych krajach. - Każdy ksiądz, który podejmuję posługę misjonarza, uczestniczy w wielkim dziele ewangelizowania świata - podkreślił ordynariusz radomski.

Z diecezji radomskiej na misjach przebywa obecnie 10 misjonarzy, 1 misjonarka świecka, zaś 6 księży pracuje na Wschodzie.

Najstarszy misjonarz z diecezji radomskiej ks. Marceli Prawica z przeszedł na misyjną emeryturę. Obecnie przebywa w Polsce na leczeniu. Pragnie jeszcze wrócić do Zambii. W przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 45-lecia pracy na misjach.

DEON.PL POLECA

Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Radomskiej zachęciło do przeprowadzenia zbiórki darów dla misjonarzy. Mogą to być: środki czyszczące i piorące oraz przybory szkolne. - Serdecznie prosimy kapłanów i katechetów, aby formacja przed bierzmowaniem poruszała troskę o naszych misjonarzy. Dzień Bierzmowania niech stanie się dniem modlitwy i wsparcia misji. W związku z tym ofiary pieniężne zbierane podczas Mszy Świętej z udzielaniem sakramentu bierzmowania przekazujemy na Dzieło Misyjne Diecezji Radomskiej - zachęcił ks. Bernard Kasprzycki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik: tydzień misyjny czasem mobilizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.