Bp Tomasik: zamknąć hipermarkety w Wigilię

Bp Tomasik: zamknąć hipermarkety w Wigilię
(fot. Ronald Wong / flickr.com)
KAI / wm

O skrócenie czasu pracy w Wigilię, szczególnie dla kobiet pracujących w hipermarketach wzywa bp Henryk Tomasik. Swój apel w tej sprawie ordynariusz radomski skierował zarówno do właścicieli sieci handlowych, jak i klientów. Problem dotyczy ok. 150 tys. pracowników handlu, z czego większość stanowią właśnie kobiety.

- Apeluję nie tylko do dyrektorów sieci handlowych, ale przede wszystkim do klientów, aby "oszczędzili" te panie: matki i córki. Chodzi o to, aby mogły być bardziej w domu niż w pracy, aby były bliżej swoich bliskich, szczególnie dzieci. Dlatego nie róbmy zakupów w ostatniej chwili. Gorąca prośba do tych osób, które podejmują decyzje odnośnie pracy kobiet w Wigilię, aby w spokoju umożliwili im przygotowanie się do świąt - zaapelował bp Tomasik.

Biskup radomski zwrócił również uwagę, że nie będzie żadnych pozytywnych przemian społecznych, politycznych czy gospodarczych, jeśli nie poprawi się człowiek. Stwierdził także, że nie tylko wartości chrześcijańskie, ale i moralne są podstawą porządku społecznego.

- Szkoda, że pracodawcy, pracownicy i twórcy życia publicznego zbyt mało wsłuchują się w katolicką naukę społeczną, która jest przypomnieniem zasad moralnych dotyczących życia społecznego - powiedział ordynariusz radomski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik: zamknąć hipermarkety w Wigilię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.