"Brakuje nam dziś radykalizmu w wierze"

11 lat temu
KAI / psd

Brakuje nam dziś radykalizmu w wierze - mówił do uczestników 23. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej o. Rafał Szymkowiak OFMCap, współorganizator Spotkania Młodych w Wołczynie, uczestnik Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus” i duszpasterz młodzieży alternatywnej.

Podczas wykładu skierowanego do młodzieży, kapucyn przestrzegał przed manipulacją w mediach, które najczęściej podają negatywne informacje o Kościele. - Jaki możecie mieć obraz księdza, skoro co druga informacja jest o pedofilii? – zauważył. Zachęcał jednak do walki, bo jest ona perspektywą na przyszłość.

- Stalin mówił: dajcie im wódki, seksu i zabierzcie im wiarę. I dają! A dlaczego? Bo jak zniszczymy autorytet Kościoła, to w narodzie nie będzie głęboko wierzących. A jak w narodzie nie ma wiary, to można nim manipulować – stwierdził o. Szymkowiak.

Podobnie mówił neoprezbiter o. Stanisław Lelito OFMConv podczas czwartkowej Mszy św. prymicyjnej neoprezbiterów franciszkańskich.

- Na Spotkaniu Młodych łatwo jest przyznać się do wiary, czuć "power". Ale trudności zaczynają się dopiero w świecie – stwierdził.

Od wtorku posługę na spotkaniu w Kalwarii Pacławskiej prowadzą terapeuci z Chęcin i Pałęg. Każdy z uczestników może skorzystać tu z profesjonalnej i darmowej pomocy psychologów i pedagogów chrześcijańskich.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych, czyli dni refleksji, modlitwy i radości to wakacyjna forma rekolekcji w duchu franciszkańskim, potrwa do 1 sierpnia. Organizowane jest co roku od 1988 r. Odbywa się u malowniczego podnóża Bieszczad, na terenie klasztoru franciszkańskiego w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Myślą przewodnią tegorocznego spotkana są słowa: "Z Franciszkiem i Klarą...w rytmie miłości", nawiązujące do tematu roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Brakuje nam dziś radykalizmu w wierze"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.