Rusza Przystanek Jezus - po raz dwunasty

Rusza Przystanek Jezus - po raz dwunasty
(fot. Grzegorz Hełka/przystanekjezus.pl)
10 lat temu
KAI / drr

Po raz dwunasty rusza Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna pod nazwą "Przystanek Jezus", który odbywać się będzie od 31 lipca do 7 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Inicjatywa towarzyszy festiwalowi muzycznemu "Przystanek Woodstock" organizowanemu przez Jurka Owsiaka.

Ks. Artur Godnarski ze Wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina, zapewnił, że w trakcie Przystanku Woodstock , który potrwa od 4 do 6 sierpnia, będą obecni świeccy i duchowni ewangelizatorzy, którzy wcześniej uczestniczyli w rekolekcjach i warsztatach.

Kapłan podkreśla, że "Przystanek Jezus nie jest religijną kolonią, czy miło spędzanym czasem dla wypoczynku. Jest to dzieło ewangelizacyjne, do udziału w którym zaproszone są osoby formujące się przez cały rok we wspólnotach, grupach i ruchach przykościelnych, zdolne podjąć misję wśród swoich rówieśników".

Ordynariusz diecezji zielonogórsko - gorzowskiej bp Stefan Regmunt w liście skierowanym do młodzieży przypomniał, że wielokrotnie byli oni świadkami przemiany serc rówieśników na skutek głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, podczas festiwalu rockowego Jerzego Owsiaka.

Biskup zwrócił się także do kapłanów diecezji pisząc w liście m.in: "Spotkania te często mają ogromny wpływ na życie młodych, którzy poszukują głębszego sensu życia jak i mają wiele pytań, z którymi nie zawsze chcą się zmierzyć w ramach duszpasterstwa parafialnego. Wykorzystajmy dobrze tę okazję do odkrywania przez młodych prawdziwego oblicza Chrystusa i wspólnoty Kościoła".

Inicjatorem i współtwórcą "Przystanku Jezus" jest ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak - ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, na terenie której "PJ" i "Przystanek Woodstock" się odbywają. Współorganizatorem "PJ" jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina, której przewodniczy ks. Artur Godnarski.

Przygotowaniem do "PJ" były warsztaty radiowe, muzyczno-wokalne, spotkania ewangelizatorów oraz Wakacyjna Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Warsztaty miały m.in za zadanie zaznajomić młodzież z podstawowymi umiejętnościami z zakresu tworzenia i aranżowania utworów, pracy w zespole muzycznym oraz zapoznać z technicznymi aspektami występów na scenie.

W ramach warsztatów radiowych uczestnicy poznawali pracę prezentera, reportera, zasady redagowania informacji oraz cyfrową edycję audio. Rzecznik prasowy "PJ" Robert Kościuszko poinformował, że tegoroczny Przystanek Jezus emitowany będzie w telewizji internetowej. Transmisje zrealizuje TV Odnowa. Bieżące informacje ukazywać się będą od niedzieli na www.PrzystanekJezus.pl.

Wiceburmistrz Kostrzyna Zbigniew Biedulski w rozmowie z KAI powiedział, że wielokrotnie spotykał się w celach organizacyjnych z przedstawicielami PJ. Każdy uczestnik w ramach PJ będzie miał zapewnione m.in korzystanie z urządzeń sanitarnych toalet i pryszniców, z pola namiotowego, opiekę medyczną, Przejazdy pomiędzy bazą "PJ" a polem "Przystanku Woodstock".

Dzięki "Przystankom" w niewielkim, 17-tysięcznym mieście, dzieje się coś dobrego o czym mówi się w całym kraju. Jest to znaczenie przede wszystkim medialne, które przynosi także wymierne korzyści - powiedział burmistrz Biedulski.

Przygraniczne miasto przygotowane jest do przyjęcia ponad 100 tys. osób. Działania straży pożarnej wspierają jednostki niemieckie i francuskie, dysponujące sprzętem gaśniczym i ratownictwa wysokościowego. Porządku pilnować będzie ponad tysiąc policjantów. Zwiększona jest liczba pojemników na śmieci, więcej ludzi będzie pracowało przy ich sprzątaniu. Będzie większa ilość kranów z bieżącą wodą - zapewniali przedstawiciele policji i straży pożarnej podczas spotkania u wicewojewody lubuskiego Jana Świrepo w Gorzowie Wielkopolskim.

Jerzy Owsiak zapewnił, że na terenie miasta prowadzona będzie akcja ekologiczna polegająca na pozyskiwaniu surowców wtórnych: makulatury i plastikowych butelek w wyniku czego odzyskiwana będzie zużyta energia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rusza Przystanek Jezus - po raz dwunasty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.