Brazylia: nocna modlitwa za chorych na AIDS

Brazylia: nocna modlitwa za chorych na AIDS
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / psd

Duszpasterstwo archidiecezji Rio de Janeiro zorganizowało modlitewne czuwanie w solidarności z osobami chorymi na AIDS. Jak poinformowała miejscowa kuria, impreza odbyła się w parafii Chrystusa Odkupiciela w Laranjeiras, dzielnicy Rio de Janeiro, pod hasłem “Tyle istnień nie może się zmarnować".

Wyjaśniono, że choć wydarzenie zostało zorganizowane, aby wspomnieć osoby, które zmarły na skutek AIDS i modlić się o ich dusze, to czuwanie służyło objęciu modlitwą również grona osób, które na co dzień cierpią z powodu tej nieuleczalnej choroby.

Jak powiedział odpowiedzialny za organizację wydarzenia diakon Bernardo Tura, czuwanie modlitewne za ofiary AIDS stanowi okazję do wyrażenia przez Kościół swojej solidarności z osobami chorymi oraz ich rodzinami, a także w walce z dyskryminacją i dążeniem do zapewnienia dostępu do wczesnych badań oraz leczenia dla osób zarażonych.

- Uczestnicząc w tym wydarzeniu możemy pomodlić się za zmarłych i powspominać osoby, które kiedyś znaliśmy, które stanowią część naszej historii. Wierzymy, że kiedyś te wspomnienia uda się zamienić w nadzieję i w przekonanie, że pewnego dnia uda się pokonać tę epidemię - stwierdził Tura.

Według danych Ministerstwa Zdrowia Brazylii na terenie tego kraju żyje ponad 827 tys. chorych na AIDS. Co roku notowanych jest ponad 41,1 tys. nowych przypadków zachorowań.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brazylia: nocna modlitwa za chorych na AIDS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.