Brazylia: ŚDM w Rio w lipcu 2013 r.

Brazylia: ŚDM w Rio w lipcu 2013 r.
(źr. rio2013.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Aż do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w 2013 r. w całej archidiecezji Rio de Janeiro trwać będzie specjalna modlitwa w intencji spotkania Papieża z młodymi. Brazylijskie źródła kościelne potwierdziły oficjalnie, że spotkanie odbędzie się w dniach od 23 do 28 lipca 2013 r. Obecnie opracowywane jest logo spotkania i komponowany jego hymn.

W okresie Adwentu w całym Kościele Brazylii rodziny, grupy rodzin, małe wspólnoty odprawiają Nowennę przed Bożym Narodzeniem (Novena de Natal). Archidiecezja Rio de Janeiro przygotowała specjalną Nowennę zwracającą uwagę na przygotowanie serc wiernych na spotkanie z Papieżem i młodzieżą z całego świata. Podobnie będzie przez kolejne dwa lata: Nowenna poprzez specjalnie dobrane teksty biblijne, rozważania i modlitwy nastawiona będzie na spotkanie z Ojcem Świętym i młodymi z całego globu.

Spotkanie młodzieży w Rio de Janeiro, mające się odbyć za dwa lata, już przynosi pozytywne owoce młodym mieszkańcom tego miasta. 12 grudnia rada miejska Rio de Janeiro zorganizowała posiedzenie publiczne, w którym bardzo licznie uczestniczyła młodzież przybyła z różnych części tej rozległej aglomeracji, liczącej blisko 6 milionów mieszkańców. Podczas sesji debatowano nie tylko nad kwestią różnorodnej organizacji tego ważnego wydarzenia przez administrację miejską, ale także nad tym, co miasto winno zaofiarować swojej młodzieży.

W Niedzielę Palmową delegacja z Rio de Janeiro zaprezentuje na Placu św. Piotra replikę pomnika Chrystusa z Corcovado jako znak najbliższego światowego spotkania młodzieży, mającego się odbyć w tym najbardziej znanym w świecie mieście brazylijskim.

Działa już oficjalny portal tych Światowych Dni Młodzieży: www.rio2013.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: ŚDM w Rio w lipcu 2013 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.