Brazylia: Święta konsumpcjonizmu

Brazylia: Święta konsumpcjonizmu
(fot. flickr.com / freefotouk)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Okres Wielkiego Postu w Brazylii upłynął w znacznej mierze pod znakiem medialnych zachęt do zakupów. Zniekształcało to prawdziwego ducha przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Kiedy coraz większa liczba Brazylijczyków bogaci się materialnie, środki przekazu stają się agencjami reklamowymi, zachęcającymi do kupowania, często bez ograniczeń. Dlatego też z okazji Wielkanocy pasterze tamtejszego Kościoła w listach do wiernych zwracają uwagę na centralną postać tych świąt - Chrystusa Zmartwychwstałego.

"Chrystus zmartwychwstał! To jest najważniejsza informacja, która winna napełnić nas nadzieją! Jest bardzo ważne, abyśmy wyrażali radość wiedząc, że noc bólu i śmierci kończy się w poranek paschalny; radość nie z powodu pokładania naszej pewności w dobrach materialnych, które przemijają, lecz w dobrach wiecznych; radość płynąca z czucia się kochanym przez Boga Ojca i kochania jego dzieci, a braci naszych w Chrystusie Panu" - pisze w przesłaniu paschalnym kard. Raymundo Damasceno Assis, przewodniczący Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB).

DEON.PL POLECA
Przewodniczący komisji duszpasterskiej episkopatu ds. laikatu, bp Severino Classen, skierował specjalne przesłanie paschalne do wszystkich wiernych tutejszego Kościoła. Według hierarchy laikat brazylijski winien być prawdziwym i radosnym świadkiem zmartwychwstałego Pana. - Świeccy powinni przemieniać społeczeństwo poprzez osobiste, godne, sprawiedliwe i wierne życie w Panu. Ich apostolstwo w Kościele i poza nim winno przynosić owoce głębokich przemian, przywracając znaczenie sprawiedliwości, wierności, uczciwości i wrażliwości braterskiej - zaznacza bp Classen.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: Święta konsumpcjonizmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.