Bulwersujące zachowanie księdza w stosunku do uczennicy

Bulwersujące zachowanie księdza w stosunku do uczennicy
(fot. depositphotos.com / onet.pl)
5 miesięcy temu
onet.pl / ps

"Z twojej macicy żadne dziecko wychodzić nie będzie przecież" - napisał w prywatnej wiadomości do osiemnastolatki katecheta.

Sprawa, którą opisał portal Onet.pl dotyczy zachowania katechety jednej ze szczecińskich szkół. Ksiądz wysłał do swojej uczennicy jej zdjęcie z protestu po wyroku TK ws. aborcji. Jak podaje portal widać na nim dziewczynę trzymającą w rękach transparent krytykujący wyrok Trybunału Konstytucyjnego oraz Kaję Godek. Osiemnastolatka zapytała duchownego, skąd ma to zdjęcie, ten odpisał: "Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak się zlałem ze śmiechu, to chociaż na miejscu byłem". Kolejne wiadomości były już tylko gorsze. Dziewczyna odparła, że nie wie co jest dla księdza śmiesznego w tej sytuacji i, że "walczy o jakąkolwiek wolność". Duchowny odpisał: "Jak z twojej macicy żadne dziecko wychodzić nie będzie przecież". Portal opublikował zdjęcia z telefonu osiemnastolatki, na których widać wymianę wiadomość z katechetą. 

Sprawę skomentował dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, ks. dr Paweł Płaczek. "Dla mnie osobiście jest bulwersujące" - powiedział. 

Dodał, iż katecheta nie miał prawa usunąć uczennicy z lekcji religii. Natychmiastowo zostały też wyciągnięte wobec niego konsekwencje: katecheta został zawieszony w pracy. „Taką informację usłyszał już sam zainteresowany, jak i Dyrekcja Szkoły. Natomiast dalszym i ostatecznym postępowaniem wyjaśniającym z ramienia Kurii zajmie się ks. biskup Henryk Wejman. Ufam, że Ksiądz zrozumiał swój błąd i natychmiast go naprawi, czyli przeprosi” - wyjaśnia ks. dr Paweł Płaczek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
35,00 zł
  • Czy duchowość może szkodzić?
  • Skąd u zakonnicy myśli bluźniercze?
  • Kiedy zaczyna się opętanie?
  • Czy depresja to mistyczna noc ducha?
  • Jak zgrzeszyć, zachowując przykazania?
  • Co odróżnia dziecięctwo od infantylizmu?

Prezentowana płyta to zbiór wykładów dla doktorantów,...

Skomentuj artykuł

Bulwersujące zachowanie księdza w stosunku do uczennicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.