"Bycie grzesznikiem to bardzo dobra rzecz"

"Bycie grzesznikiem to bardzo dobra rzecz"
(fot. youtube.com)
KAI / kw

Słynna krakowska barka ewangelizacyjna ponownie wypłynęła na wody Wisły. "Dobra Nowina to miłosierdzie polegające na wzruszeniu Boga wobec ogromu bólu i cierpienia człowieka" - mówił 13 maja w ramach cyklu pt. "Kerygmat Miłosierdzia na Barce" o. Paweł Drobot, redemptorysta i misjonarz miłosierdzia.

O. Drobot wskazał, że źródło miłosierdzia Bożego tkwi w Jego miłości, która najbardziej objawia się tym, że każdy z obecnych jest na świecie. Prezentując kolejne fragmenty Pisma św. podkreślił, że miłość Boga nie jest bierna - że przede wszystkim jest poruszeniem Jego serca.

"Miłosierdzie to jest takie wewnętrzne głębokie poruszenie, które sprawia, że mam chęć do życia. Poruszenie, które sprawia, że czuję od wewnątrz tą Bożą obecność, którą chcę się dzielić" - powiedział.

Redemptorysta stwierdził również, że specyfika miłości miłosiernej Boga polega na tym, że On przyjmuje każdego, kto pozornie jest przekreślony. "Jakże potrzebujemy takiego doświadczenia Bożej miłości, takiego wzruszenia. Odkrycia, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, bo z największego grzechu potrafi wyprowadzić największe dobro" - ocenił.

DEON.PL POLECA

"Świat dziś potrzebuje poruszenia serca, bo z niego rodzi się nowe życie, rodzi się Kościół" - kontynuował. Wyjaśnił jednak, że nie chodzi o uruchomienie pokładów emocji i uczuć z pakietem chusteczek w dłoni, ale o prawdziwą wewnętrzną przemianę.

Kapłan uznał, że niektórzy mają problem z przejściem na stronę działania miłosierdzia, gdyż są uwikłani w grzech. Dodał, że tacy właśnie potrzebują miłosierdzia najbardziej - ludzie żyjący tylko według prawa, zaspokajający pragnienia ciała czy trwający w niemoralności.

Odnosząc się do utrzymywania ciągłego stanu niemoralności stwierdził, że jest ona gorsza niż grzeszność, bo zaciera się w niej wstyd. "Bycie grzesznym to dobra nowina, bo Jezus przychodzi właśnie do grzeszników. Bycie grzesznikiem to bardzo dobra rzecz, bo grzesznik wie jeszcze przynajmniej, że potrzebuje zbawienia - człowiek niemoralny często nie ma już tej świadomości" - mówił mocno.

O. Drobot zachęcił do otwierania serca na przebaczenie wobec wszystkich ran zadanych nienawiścią drugiego człowieka. "Zbawienie polega na tym, że ja przyjmuję je od Boga w wymiarze przebaczenia i dzielę się tym przebaczeniem dalej. Przebaczenie zmienia życia. Zbawienie zmienia życie. To jest misja miłosierdzia" - zakończył kapłan.

Zwieńczeniem spotkania na barce była wspólna modlitwa uwielbienia i przebaczenia.

Organizatorami rejsów ewangelizacyjnych pod hasłem "Kerygmat Miłosierdzia na Barce" są: Krakowska Żegluga Pasażerska, Radio nowohuckie.PL i Fundacja nowohuckie.PL. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli bp Grzegorz Ryś oraz pallotyńska parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Bycie grzesznikiem to bardzo dobra rzecz"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.