"Był przykładnym ojcem, dbającym o rodzinę"

"Był przykładnym ojcem, dbającym o rodzinę"
"Był przykładnym ojcem, dbającym o rodzinę, cieszył się w niej autorytetem" (fot. PAP/Radek Pietruszka)
KAI / im

Pogrzeb państwowy byłego wicepremiera i wicemarszałka Sejmu Andrzeja Leppera odbędzie się jutro w miejscowości Krupy pod Darłowem. Uroczystości rozpocznie Msza św. w kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej w Krupach o godzinie 14.00. Eucharystii przewodniczył będzie proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Starym Jarosławiu ks. Andrzej Wróblewski. W rozmowie z KAI wspomina zmarłego parafianina.

Ks. Wróblewski, zapytany o reakcje mieszkańców Zielnowa na wieść o śmierci lidera Samoobrony, przyznaje, że szczerze go żałowali. Msze święte w intencji zmarłego odbyły się w minioną niedzielę w Krupach i w tygodniu w kościele parafialnym w Starym Jarosławiu.

Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak przyznaje w rozmowie z KAI, że o stosunku Andrzeja Leppera do Kościoła nic nie jest w stanie powiedzieć, gdyż nigdy się z nim nie spotkał, a polityk ten nie szukał z nim kontaktu.

Msza św. pogrzebowa jutro, po której na cmentarz przejdzie kondukt żałobny. Ceremonia pochówku rozpocznie się o godz. 15.00. W ceremonii udział weźmie kompania honorowa Wojska Polskiego.

Udział w ceremoniach pogrzebowych zapowiedzieli przedstawiciele Premiera i Prezydenta RP: minister Bartosz Arłukowicz (Kancelaria Premiera), sekretarz stanu Dariusz Młotkiewicz (Kancelaria Prezydenta), Tadeusz Nalewajk (podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi). Z województwa zachodniopomorskiego na jutrzejszy pogrzeb uda się wojewoda Marcin Zydorowicz oraz członkowie zarządu województwa zachodniopomorskiego Marek Hok i Jan Krawczuk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Był przykładnym ojcem, dbającym o rodzinę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.