Caritas organizuje w trakcie ferii zajęcia otwarte

KAI / ad

Osiemdziesięcioro dzieci weźmie udział w zajęciach otwartych organizowanych w okresie ferii przez łódzką Caritas. Codziennie uczniowie dostaną trzy posiłki i będą pod fachową opieką.

Zajęcia otwarte prowadzone będą w trzech placówkach Caritas – przy ul. Gdańskiej, Piotrkowskiej i Czarnieckiego. "Dzieci przyjdą do nas ok. godz. 12.00 i będą miały zapewnione zajęcia aż do godz. 16.00. W tym czasie oferujemy bloki zajęć – rekreacyjno-sportowe, kulturalno-teatralne i plastyczne – mówi Katarzyna Sekieta z Caritas. Dzieci otrzymają też trzy posiłki – na powitanie drugie śniadanie, składające się ze słodkiej bułki i herbaty, jednodaniowy obiad i podwieczorek.

DEON.PL POLECAW ramach zajęć rekreacyjno-sportowych Caritas planuje wyjścia na basen, lodowisko, ściankę wspinaczkową czy kręgielnię. Będą też wyjścia do łódzkich kin, teatrów i innych placówek kulturalnych. Na terenie świetlic mają się odbywać zajęcia plastyczne, których celem jest rozwijanie wyobraźni i tworzenie. "Chcemy też wprowadzić zajęcia z fotografii. Dzieci nauczą się korzystać z aparatu fotograficznego i będą fotografować piękną polską zimę. Efekty ich pracy znajdą się w kronice i miniwystawach" – precyzuje Sekieta.

Pod koniec drugiego tygodnia ferii dla wszystkich uczestników planowana jest całodniowa wycieczka. "Prawdopodobnie pojedziemy do Nieborowa. A jeśli będzie śnieg – zorganizujemy kulig" – zdradza Sekieta.

Caritas przygotowała 80 miejsc. "Większość zapewne zajmą dzieci, które na co dzień przychodzą do naszych świetlic. Ale oczywiście zajęcia są otwarte dla wszystkich. Wystarczy się zgłosić" – zapewnia Sekieta. Z naszych informacji wynika, że są jeszcze wolne miejsca. W programie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-16 lat. Udział w zajęciach jest dla uczestników bezpłatny (w 100 proc. finansuje je Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi).

Ferie w województwie łódzkim zaczynają się 15 lutego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Caritas organizuje w trakcie ferii zajęcia otwarte
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.