Caritas przygotowała 75 tysięcy świec na wigilijny stół

Caritas przygotowała 75 tysięcy świec na wigilijny stół
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / kb

75 tysięcy świec – symbolu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przygotowała Caritas kielecka, rozpoczynając przedświąteczną akcję w pierwszą niedzielę Adwentu. Jest to 28. edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów pomocowych, służących pozyskaniu pieniędzy na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku najmłodszych, a także na bieżącą pomoc najbardziej potrzebującym.

Jak informuje ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas kieleckiej, od lat nadrzędnym celem wspieranym przez Wigilijne Dzieło, jest organizacja kolonii charytatywnych dla dzieci oraz zajęć w świetlicach środowiskowych, dożywianie, czyli chodzi o różne dzieła, wspierające rodziny ubogie. Część funduszy jest przeznaczana na pomoc dzieciom z krajów trzeciego świata.

DEON.PL POLECA
Caritas. Dzieło Pomocy Dzieciom

Do symbolicznego wymiaru kampanii nawiązuje hasło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które brzmi: „Świeca, która tworzy polską wigilię”.

Caritas kielecka zachęca do nabywania świec, dostępnych od dzisiaj w kościołach. Dzięki środkom uzyskanym z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w tym roku na kolonie Caritas kieleckiej wyjechało około 500 dzieci, a w świetlicach środowiskowych organizacji, codziennie ze wsparcia korzysta około 300 dzieci.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od ponad 20 lat ma charakter ekumeniczny. Inauguracja akcji w tym roku odbyła się w warszawskim kościele ewangelicko-reformowanym.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. bp Roman Pindel
Sesja nagrana w Domu Rekolekcyjnym Ojców Jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach, adresowana jest dla każdego, kto szuka wyzwolenia z tego, co go ogranicza, poniża, czy zniewala. Wzorem pozostaje biblijny przekaz o Wyjściu Izraelitów z niewoli, odczytywany w...

Skomentuj artykuł

Caritas przygotowała 75 tysięcy świec na wigilijny stół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.