Diecezja ełcka. Caritas pomaga polskim żołnierzom i Straży Granicznej

Diecezja ełcka. Caritas pomaga polskim żołnierzom i Straży Granicznej
Fot. PAP/Straż Graniczna
KAI / kb

Trwa kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę 21 listopada br. we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie naszego kraju.

Odpowiadając na ten apel Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki oraz Caritas Diecezji Ełckiej, proszą o duchowe i finansowe wsparcie interwencyjnych działań pomocowych. W niedzielę 21 listopada 2021 roku we wszystkich parafiach Diecezji Ełckiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na w/w cel.

DEON.PL POLECA

Cartitas pomaga żołnierzom i Straży Granicznej

Jak mówi ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas diecezji ełckiej, „cały czas obserwujemy rozwój sytuacji i w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby pomagamy w ścisłej współpracy ze służbami mundurowymi i przygranicznymi parafiami w Lipsku, Rygałówce i Mikaszówce, znajdującymi się na obszarze objętym stanem wyjątkowym”.

Jest to możliwe np. poprzez przekazywanie tzw. Helps Pack, które trafią do osób potrzebujących za pośrednictwem przygranicznych wspólnot parafialnych. Ich członkowie jeszcze w większym stopniu niż dotąd będą mogli nieść pomoc napotkanym migrantom i uchodźcom oraz organizacjom i wolontariuszom, którzy pomagają w regionie przygranicznym.

„Dzisiaj przygotowaliśmy i przekazaliśmy dla żołnierzy i Straży Granicznej transport humanitarny z potrzebnymi rzeczami, m.in. kocami, produktami spożywczymi, artykułami higienicznymi, napojami izotonicznymi. Trafiły one do przygranicznych parafii i posterunków Straży Granicznej w Lipsku i Płaskiej” – informuje ks. Kruczyński. Jak podkreslił dyrektor diecezjalnej Caritas, „jest to akt solidarności ze służbami mundurowymi i podziękowanie im za ofiarną służbę i ochronę naszej granicy! Wyrażamy wdzięczność tym, którzy nas wspierają w tym działaniu i zachęcamy do dalszej pomocy w rejonie przygranicznym”.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Diecezja ełcka. Caritas pomaga polskim żołnierzom i Straży Granicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.